Пропагандистське відео “Лікарів без кордонів” на користь RSF

11

З початку конфлікту гуманітарна організація неодноразово скаржилася на пограбування та напади. Наразі співробітники були змушені RSF зробити інші заяви.

Судан: пропагандистське відео «Лікарів без кордонів» на користь RSF

За даними гуманітарної організації, співробітників організації “Лікарі без кордонів” (MSF) змусили зняти пропагандистське відео на користь конфліктної партії RSF у Судані. Їхня колона була зупинена, коли вони залишали склад, заявила MSF у суботу.

«RSF попросила нас зробити заяву на камеру про підхід RSF до цієї справи і ми були змушені це зробити, щоб наша колона могла продовжити свій шлях». Сили швидкої підтримки (RSF), квазіармія, сформована з ополченців, що налічує десятки тисяч бійців, з 15 квітня веде боротьбу з армією під командуванням колишнього заступника правителя країни.

У п’ятницю RSF випустила відео, на якому знято людину у формі з групою співробітників MSF. «Чи ставали ви об’єктом незаконних дій, здирництва, погроз або насильства з боку співробітників RSF?» – Запитує чоловік, відповідно до субтитрів. Один із співробітників відповідає, серед іншого, що гуманітарні закони дотримуються і що вони можуть працювати без втручання будь-якої сторони.

MSF та інші гуманітарні працівники неодноразово скаржилися на мародерство та напади з моменту початку конфлікту. «Команди MSF відповіли на запитання, підтвердивши гуманітарні принципи MSF: ми не є союзниками жодної зі сторін конфлікту, і наша єдина мета – підтримка населення, яке потребує медичної допомоги», – Заявили в MSF. «Життєво важлива гуманітарна допомога не повинна бути інструменталізована».

Читайте також:  Посол США вважає Air Defender 23 сигналом Путіну

Щонайменше 780 людей убито

Всесвітня організація охорони здоров’я нарахувала 48 підтверджених нападів на медичних працівників на початок червня. Щонайменше 780 людей було вбито та 5800 поранено в ході конфлікту до початку червня, за даними Управління ООН з надзвичайних ситуацій (УКГВ), з посиланням на дані Міністерства охорони здоров’я. Близько 1,6 мільйона людей перебувають у бігах.

Після неодноразових порушень режиму припинення вогню сторони конфлікту знову домовилися про 24-годинне припинення вогню на суботу, починаючи з 6:00 за місцевим часом. За словами кореспондента агентства dpa у столиці Хартумі, ситуація там вранці залишалася в основному спокійною після того, як рано вранці було чути постріли зенітних ракет. Ситуація в регіоні Західний Дарфур, охоплений жорстоким насильством, була неясною.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я