Війна проти України: така ситуація

41

Президент України Зеленський високо оцінює стійкість своїх військ у боях за місто Бахмут. Він також бачить успіхи у боротьбі з російськими агентами. Розвиток подій з першого погляду.

 

Війна проти України: така ситуація

Незважаючи на сильні атаки російських військ, українські збройні сили заявляють, що продовжують утримувати під своїм контролем місто Бахмут на Донеччині, яке заперечується вже кілька днів. Український головнокомандувач Валерій Салушний заявив, що вживаються заходи «для стабілізації лінії фронту навколо цього міста». Після телефонної розмови з начальником штабу США Марком Міллі він назвав ситуацію на Донеччині напруженою, оскільки Росія здійснює там до 50 нападів на день. Президент України Володимир Зеленський високо оцінив стійкість вояків.

На Донеччині відбиваються атаки противника, сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні. Раніше головнокомандувач Салушний сказав: “На деяких ділянках фронту нам вдалося повернути раніше втрачені позиції і закріпитися там”. Водночас він повідомив про важкі бої навколо міст Ухледар та Марджинка.

Однак, що необхідно для українських збройних сил, так це надійна вогнева міць, для чого потрібна достатня кількість зброї та боєприпасів, сказав Салущний у розмові з Міллі, згідно з заявою. Він висловив стурбованість щодо використання російських військово-морських безпілотників. Вони становили загрозу для цивільного судноплавства у Чорному морі.

Незалежні російські ЗМІ повідомили, що раніше було невідомо, що Москва має такі безпілотники, розміщені на поверхні води. У соціальних мережах також поширився неперевірений відеозапис, який нібито демонструє вибух на мосту в Одесі. Також видно, як передбачуваний безпілотник мчить до мосту та вибухає.

США надають Україні військову підтримку у війні більше, ніж будь-яка інша країна. Український уряд нещодавно зажадав від Заходу винищувачів, бойових танків та сучасної системи протиповітряної оборони. Салушний сказав, що він подякував Міллі за підтримку та похвалив начальника штабу США за виявлене розуміння вимог України у боротьбі проти Росії та за перемогу.

Читайте також:  Зеленський недостойний Премії Карла Великого

Польща виключає можливість самостійного постачання винищувачів

Тим часом, президент Польщі Анджей Дуда виключив можливість того, що його країна сама постачатиме винищувачі Україні. Таке рішення має бути ухвалене спільно союзниками щодо НАТО, заявив глава держави британської телерадіокомпанії BBC за кілька днів до запланованого візиту до Лондона. Дуда підкреслив, що передача винищувачів F‑16 з Польщі в Україну буде «дуже серйозним рішенням», до якого не можна легковажно ставитися.

Він сказав, що ВПС його країни мають менш ніж 50 цих літаків американського виробництва, яких вже недостатньо для Польщі. Націонал-консервативний політик також вказав на логістичні проблеми, пов’язані з можливим постачанням в Україну, яке вже майже рік веде агресивну війну з Росією.

Польща, серед інших, нещодавно закликала своїх партнерів до НАТО схвалити постачання винищувачів після бойових танків. Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький, однак, нещодавно також заявив, що він був би за відправку винищувачів лише в тому випадку, якби це було рішення всього Нато.

Зеленський хоче вжити додаткових заходів проти російських агентів

За словами Зеленського, Україна бореться із російським ворогом не лише на полі бою, а й проти агентів на державній службі. У своєму відеозверненні він оголосив про подальші кроки у боротьбі з російськими агентами. Спецслужби, слідчі та прокурори вже можуть показати значні результати у захисті державних установ від тих, хто працює на державу-агресора Росію, сказав Зеленський.

Рада національної безпеки та оборони України продовжить цю роботу, сказав Зеленський. Він не повідомив подробиць. Однак секретар Ради національної безпеки України Олексій Данилов оголосив про проведення у понеділок наради щодо подальших кроків. За словами Зеленського, метою є зміцнення державних інститутів та захист їх від впливу зсередини та ззовні.

Читайте також:  Німеччина поставить системи ППО та танки

Зеленський, який останніми днями відвідав кілька європейських країн, хоче якнайшвидше привести Україну до Європейського Союзу. Державному управлінню, яке у багатьох випадках все ще відзначено корупцією та зловживанням владою, доведеться пройти довгий шлях, перш ніж можна буде розпочати переговори про вступ до ЄС. «Держава продовжить модернізацію установ, їхніх процесів та процедур», – заявив Зеленський у відеозверненні.

Що буде важливо у неділю

У Донецькій області українські та російські війська продовжують боротися за місто Бахмут, яке має стратегічне значення для Москви у її прагненні окупувати весь регіон. За даними обох сторін, у ході бойових дій є значні втрати. Битва за Бахмут нині є найбільш кровопролитною на сході України. Сотні цивільних осіб, як то кажуть, все ще знаходяться там.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я