Що за літаючий об’єкт, збитий над Аляскою

45

Лише кілька днів тому американські військові збили китайську повітряну кулю. Тепер ВПС США збили ще один літаючий об’єкт. Але що ж це було?

 

«Літаючий об’єкт», збитий американськими військовими над штатом Аляска, є загадкою. Винищувач F-22 збив об’єкт у п’ятницю на висоті близько дванадцяти кілометрів, оголосив уряд США. Головною причиною цих дій була небезпека цивільного повітряного руху.

Однак спочатку залишалося незрозумілим, звідки взявся літаючий об’єкт і яку мету він мав. Інцидент нагадав китайську повітряну кулю, підозрювану у використанні з метою шпигунства, яку тиждень тому було піднято в небо ВПС США. Питання, чи є зв’язок між цими двома справами, спочатку залишався відкритим.

Вперше літаючий об’єкт був помічений у четвер увечері (за місцевим часом), повідомив директор із комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі. Президент США Джо Байден був негайно поінформований і наказав збити його в п’ятницю вранці. Раніше винищувачі США наблизилися до об’єкту. Пілоти переконалися, що літаючий об’єкт був безпілотним. Потім його було збито біля узбережжя Аляски поблизу канадського кордону – неподалік нафтових родовищ Прудхо-Бей. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що уряд в Оттаві також знає про операцію. За словами військових, запуск не становив серйозної небезпеки для людей чи будівель на землі.

Що відомо про «літаючий об’єкт» на даний момент

За даними уряду США, об’єкт був розміром із невеликий автомобіль. Це зробило його набагато менше китайської кулі, яка була розміром з два-три шкільні автобуси. Згідно з початковими висновками, об’єкт також не був самоаневреним. За словами Кірбі, він також летів набагато нижче, ніж китайська повітряна куля, яка рухалася на висоті 18 км. На відміну від збитого об’єкта, повітряна куля знаходилася вище максимальної висоти, на якій здійснюється цивільне повітряне сполучення. CNN повідомила із посиланням на представника уряду США, що на об’єкті, ймовірно, не було обладнання для спостереження.

Читайте також:  Росія будує нову залізничну гілку для постачання півдня України

Спершу було загадкою, звідки взявся об’єкт. “Я хочу повторити, що ми не знаємо, кому належить цей предмет”, – сказав Кірбі. Уряд США також підкреслив, що він не знає, яким є призначення цього об’єкта. «Минулого тижня ми говорили про об’єкт спостереження, який навмисне пролетів над континентальною частиною США», – сказав Кірбі. На цей раз йдеться про об’єкт, про який ми мало що знаємо. Однак зрозуміло, що об’єкт становив “потенційну загрозу безпеці пасажирів”. Газета Нью-Йорк Таймс пише, що кілька представників США дотримувалися думки, що новий об’єкт також є повітряною кулею. Представник Міністерства оборони, однак, наголосив, що об’єкт розламався на частини, коли впав у замерзле море.

Уламки впали на лід

Наразі уряд США сподівається, що відновлення уламків дасть додаткову інформацію. Частини об’єкта, ймовірно, впали на замерзлу водойму біля узбережжя Аляски поблизу канадського кордону після того, як він був збитий. Перевагою було названо те, що уламки не розлетілися так широко через невеликий розмір об’єкта. Однак відновлення, найімовірніше, буде важким, пише Washington Post. На місці аварії працювало кілька літаків. Буде проблематично, якщо вони не зможуть приземлитися на можливо нестабільну кригу, щоб зібрати уламки.

Інцидент – незважаючи на суттєві відмінності – нагадує збиту минулої суботи китайську повітряну кулю. Американські військові дозволили йому кілька днів висіти над материковою частиною Америки, після чого його збили над Атлантичним океаном біля узбережжя штату Південна Кароліна. США звинувачують уряд Китаю в тому, що він використовує його для шпигунства за військовими об’єктами. Пекін, з іншого боку, заявив, що це був цивільний дослідницький аеростат, який збився з курсу і назвав запуск «надмірною реакцією». Цей інцидент викликав додаткову напруженість у і без того напружених відносинах між двома країнами. Президент США Байден розкритикував республіканців за зайву нерішучість у цій справі. Наразі деякі республіканці похвалили демократа за його швидкі дії.

Читайте також:  Колишній прем'єр-міністр Пакистану повертається із вигнання

Невідомі літаючі об’єкти – не рідкість

У 2020 році Міністерство оборони створило робочу групу для аналізу «нез’ясованих явищ у повітрі, які потенційно можуть становити загрозу національній безпеці США». З того часу група публікує звіти про «невідомі повітряні явища» (НВЯ) через нерегулярні проміжки часу – востаннє кілька тижнів тому. Це показало, що американські військові не мають пояснення численним спостереженням непізнаних літаючих об’єктів.

Інші спостереження, однак, були визнані «непримітними» – їх можна віднести до звичайних об’єктів у повітрі, таких як безпілотники, повітряні кулі та сміття, наприклад, пластикові пакети, йдеться у доповіді. Почастішали повідомлення про незрозумілі небесні явища, йдеться в повідомленні. Однак Пентагон дав зрозуміти, що жодних доказів існування позаземного життя не було виявлено.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я