“Air Defender 2023”: навчання триватимуть 10 днів

60

За словами інспектора ВВС, у навчаннях задіяно 250 літаків, 190 з яких – винищувачі.

 

«Air Defender 2023»: навчання триватимуть 10 днів

Найбільші навчання військово-повітряних сил з часу заснування НАТО можуть розпочатися. “Підготовку до “Air Defender 2023″ завершено”, – повідомив інспектор ВПС генерал-лейтенант Інго Герхартц на базі тактичного авіакрила 51 “Іммельман” в Ягелі, Шлезвіг-Гольштейн. «Це означає, що 25 країн готові розпочати ці навчання в понеділок».

Навчання під керівництвом Німеччини у трьох повітряних просторах над частинами північної Німеччини та Північного моря, а також над частинами східної та південної Німеччини триватимуть 10 днів. Сценарії навчань, як повідомляється, включають боротьбу з безпілотниками та крилатими ракетами, захист міст, аеропортів та морських портів, а також надання прямої підтримки наземним військам. За словами Герхартца, вплив на цивільне повітряне сполучення має бути мінімальним.

За словами інспектора ВВС, у навчаннях задіяно 250 літаків, 190 з яких – винищувачі. «Це унікальне за своїми масштабами розгортання було завершено менш як за тиждень. Цим ми, різні військово-повітряні сили, показали, що можемо реагувати та діяти дуже швидко». Найбільший контингент надано США.

За словами Герхартца, він вніс пропозицію про Air Defender 2023, коли вступив на посаду в США в 2018 році. На той час тригером послужила анексія Росією українського Криму. «Нам у Німеччині, також після довгих років в Афганістані, стало зрозуміло, що ми маємо повернутися до здатності національної та союзницької оборони».

«Подання стримування за допомогою сценарію п’ятої статті».

За словами Герхартца, навчання «не надсилають жодних сигналів проти будь-кого. Це сигнал для нас, країн НАТО, що ми здатні реагувати надзвичайно швидко, особливо з повітря». Підполковник Юрген Шенхефер сказав на аналогічному заході для преси на авіабазі Лехфельд у Баварії: «Ми хочемо уявити тут надійне стримування за сценарієм п’ятої статті». П’ята стаття належить до надзвичайного стану НАТО, в якому союзні сили надають допомогу державі-члену, який зазнав військового нападу. “Логічно, що це також є чітким сигналом для Росії”, – сказав Шенхефер.

Читайте також:  Управління захисту Конституції вказує на допомогу правим екстремістам

Щодо можливих обмежень на цивільне повітряне сполучення під час навчань, Герхартц сказав: «Ми, звичайно, робимо все, щоб обмеження на цивільне повітряне сполучення були якнайменшими». Навчання буде завершено до того, як перша федеральна земля піде на шкільні літні канікули.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я