Бундестаг обговорює вибухи у “Північному потоці”

32

У п’ятницю в Бундестазі обговорювалися можливі передумови вибухів на Північному потоці. AfD закликала до проведення тематичних дебатів після того, як американський журналіст Сеймур Херш написав у блозі, без жодних доказів і з посиланням на єдине анонімне джерело, що водолази ВМС США відповідають за вибухи газопроводів у Балтійському морі у вересні минулого року. Російське керівництво також скористалося цим повідомленням. Білий дім відкинув його як фальшивий та сфабрикований.

У ході дебатів у Бундестазі AfD та Linke вимагали роз’яснень від федерального уряду. “Вічне мовчання федерального уряду є живильним середовищем для чуток і теорій змови”, – сказав лідер фракції AfD Тіно Крупалла. Севім Дагделен, член Лівої партії, виступив з аналогічною критикою та отримав оплески від AfD.

Інші сторони посилалися на компетенцію Федеральної прокуратури, яка зараз розслідує цю справу. Ці розслідування зачекають. Як би не було бажаним розслідування, «також ясно, що на даний момент немає чітких висновків про винуватця», – сказав політик ВДП Костянтин Кюхле. Тому будь-які спекуляції, що ґрунтуються на сумнівних джерелах, заборонені. “Ви стаєте все більш і більш радикально налаштованими агентами Москви тут, у Німеччині”, – звернувся він до AfD.

Наприкінці вересня 2022 року в результаті вибухів у Nord Stream сталися чотири витоки у двох трубопроводах Nord Stream 1 і 2 поблизу датського острова Борнхольм у Балтійському морі. Тоді Росія закрила «Північний потік 1» через передбачувані технічні проблеми. За інформацією з Кремля, газопровід «Північний потік-2», який продовжує працювати, незважаючи на пошкодження, ще не отримав схвалення від німецької влади.

Розслідування вибухів продовжується, повідомив нещодавно федеральний генеральний прокурор Петер Франк газеті Welt am Sonntag. За допомогою двох дослідницьких судів було взято проби води та ґрунту, а також залишки трубопроводів, крім того, місце злочину було всебічно задокументовано. «Наразі ми проводимо судову експертизу всього цього».

Читайте також:  СвДП поскаржилася на бюрократію для стартапів

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я