Для захисту, насамперед, потрібно посилити військову присутність у регіоні та підтримати силові структури
Південно-Балтійський міжпарламентський форум розробив пакет заходів щодо захисту морських кордонів Німеччини від російської загрози. Передбачається, що резолюцію форуму буде відображено в рішеннях парламенту Гамбурга. Захищати Балтику та мешканців узбережжя покликані не лише силові заходи, а й інформування громадян.
Захищати Балтику – вимога часу
На міжпарламентському форумі у Глюксбурзі (Шлезвіг-Гольштейн) зібралися представники земель із «зони ризику», які мають вихід до моря. Крім того, Польща надіслала представників приморських воєводств. Брали участь громадянські спільноти Німеччини. На форумі прийнято резолюцію про зміцнення безпеки та захист критично важливої інфраструктури в регіоні Балтійського моря.
У ході обговорення учасники форуму дійшли висновку, що з початком повномасштабного вторгнення в Україну у Балтійському морі склалася особлива ситуація, на яку необхідно реагувати без урахування адміністративних та міждержавних кордонів, посиливши співпрацю у питаннях безпеки.
Глава німецької делегації, депутат парламенту Гамбурга Астрід Хенніс каже: «Ми бачимо російські літаки-шпигуни над Рюгеном та дрони-шпигуни над промисловими підприємствами. Часи стали тривожнішими».
Як захищати Балтику: конкретика
Резолюція форуму передбачає відповіді основні види провокаційної діяльності Росії у регіоні. Астрід Хенніс сказала: «Необхідно посилювати військову присутність і більше підтримувати органи безпеки». Крім того, населення має бути більш залученим та підготовленим до стихійних лих. «Зросла не лише небезпека війни. Є погрози шпигунства та диверсій», — вважає політик.
Перелік загроз продовжує прес-секретар Партії зелених з питань європейської політики Альске Фретер: «Окрім шпигунства, це незаконне рибальство, переміщення тіньового флоту для обходу санкцій ЄС та нафтового ембарго. Поведінка Росії становить небезпеку для людей, тварин та навколишнього середовища. Ми можемо зробити Балтійський регіон стійким та безпечним лише за рахунок міцного партнерства та взаємного захисту».
Один із заходів — підвищення поінформованості громадян у питаннях потенційних загроз. Ось що говорить із цього приводу експерт із Європи, член парламентської групи ХДС Давид Еркальп: «Необхідно захищати, зокрема, критично важливу інфраструктуру. Населення має бути більш обізнаним щодо необхідності таких заходів».
Форум адресував резолюцію Європарламенту, Єврокомісії, Європейській раді, національним та регіональним урядам та парламентам країн Балтії. Спільна пропозиція СДПН, зелених і ХДС закликає Сенат Гамбурга реалізувати його і підтримати вимоги, що містяться в ньому, в рамках своїх повноважень.
Підозрювальна активність Росії
Тривоги з приводу безпеки критично важливої інфраструктури мають підстави. У тому числі посилена «дослідницька діяльність» російського цивільного флоту на Балтиці. Подробиці розкрив міжнародний дослідницький проект “Російські шпигунські кораблі”, який організували німецькі ЗМІ.
Вони вивчили 400 виходів 79 дослідних кораблів під прапором РФ. Судячи з маршрутів, найбільший «гідрографічний» інтерес викликали об'єкти інфраструктури. Йдеться про силові та дата-кабелі, берегові військові бази та вітряні електростанції.