Війна проти України: така ситуація

21

Стриманість замість нестримної радості: президент України Володимир Зеленський висловив підкреслену стриманість через повідомлення про схвалення Берліна на постачання до його країни бойових танків Leopard. Він був вдячний, але хоче не 15 танків, потреба була набагато більшою, сказав він у своєму щоденному відеозверненні. Начальник його канцелярії Андрій Єрмак, навпаки, був помітно задоволений. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба натякнув на наступну велику дискусію про бажання України отримати сучасні винищувачі західного виробництва. За інформацією коаліційних кіл, уряд Німеччини хоче поставити Україні танки Leopard 2, а також дозволити це зробити партнерам по Альянсу. Канцелярія поки що не прокоментувала це. За даними Spiegel, планується оснастити принаймні одну компанію версією Leopard 2A6 із запасів Бундесверу. Для цього потрібно 14 систем озброєння.

Крім того, з американських ЗМІ стало відомо, що США також хочуть поставити Україні основні бойові танки Abrams. Про це повідомляє «Нью-Йорк Таймс» із посиланням на інсайдерів. За даними газети, офіційне підтвердження може з’явитися вже цього середовища. Йдеться про 30–50 танків. Польща вже оголосила про постачання Києву роти «Леопардів». Фінляндія та інші країни також готові постачати Україні “Леопарди”.

Зеленський бачить високий попит на бойові танки

«Багато зусиль, слів, обіцянок», – сказав Зеленський у вівторок увечері про багатомісячну дискусію про постачання бойових танків у своєму щоденному відеозверненні. Найважливішим, за його словами, було побачити реальність. «Йдеться не про п’ять, десять чи п’ятнадцять танків. Потреба в них більша». Україна, за його словами, щодня докладає зусиль, щоб заповнити нестачу важких бойових танків. «І я дякую кожному з вас, хто підтримує нас у цьому».

Дискусії про постачання танків мають призвести до ухвалення рішень, зажадав Зеленський. «Рішення, які справді зміцнять нашу оборону проти (російських) терористів». За його словами, союзники України мають у своєму розпорядженні необхідну кількість танків. «Коли у нас буде необхідна вага рішень, ми будемо раді подякувати вам за кожне важливе рішення», – наголосив Зеленський. “Ми все ще працюємо над цим”.

Читайте також:  Війна в Україні 21 грудня

Радість в офісі Зеленського з приводу постачання бойових танків

«У нас буде все, все для повернення наших територій та для контрнаступу», – написав керівник офісу Зеленського Андрій Єрмак. «Водії танків будуть щасливими, як і артилеристи, а пізніше і льотчики». Незабаром, сказав він, “все знову буде Україна”.

Згадавши про льотчиків, глава канцелярії передбачив нову дискусію, на яку кількома хвилинами раніше натякнув міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. «Тепер F-16? Так! Я згоден», – написав він у Facebook про розмову з неназваним європейським колегою. Цим він розкрив наступний крок українського керівництва, яке тепер також хоче добитися постачання винищувачів у найближчому майбутньому. Українські військові неодноразово зазначали, що їм також потрібні винищувачі для підвищення бойової могутності.

Колишній посол України в Німеччині Андрій Мельник також привітав заплановані поставки до його країни – і одразу висунув нові вимоги щодо надання сучасних винищувачів. «Алілуйя! Господи Іісусе! – написав він у Twitter. – А тепер, дорогі союзники, давайте зберемо сильну коаліцію винищувачів для України: F‑16 та F‑35, Eurofighter та Tornados, Rafale та Gripen – і все, що ви можете поставити Україні». Нині Мельник є заступником міністра закордонних справ своєї країни.

Що буде важливо у середу

Очікується, що танкові плани США та Німеччини стануть конкретними у середу. Поки що неясно, про який варіант Leopard йдеться і які країни продовжуватимуть постачання. Кількість бойових танків також поки що невідома.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я