День Австралії – найсуперечливіше свято країни

101

В Австралії знову відзначається найсуперечливіший день року: У четвер п’ятий континент відзначає банківське свято «День Австралії» – на честь прибуття першого флоту до Сіднейської бухти 26 січня 1788 року.

Аборигени та активісти називають це свято «Днем вторгнення». Для аборигенів він є пам’яттю про звірства і поневіряння, пов’язані з колонізацією. Навіть напередодні цієї події мали місце протести та деякі конструктивні ініціативи.

«Хто святкує вторгнення, вбивство та крадіжку 26 січня?» – написала Лідія Торп, сенатор від партії «зелених» у штаті Вікторія, у своєму твіті, який отримав широкий відгук. У Мельбурні, столиці регіону, традиційний вуличний парад вперше було скасовано з поваги до корінного населення.

“Для багатьох (корінних народів) ця дата – не більше ніж день жалоби”, – йдеться на сайті ініціативи Change it Ourselves, яка проводить кампанію за перенесення банківських свят на іншу дату. «Втрата їхньої культури та страждання їхніх предків тісно пов’язані з 26 січня, днем ​​прибуття британських кораблів», – йдеться далі.

Компанії подають приклад

Цього року багато установ та компаній також подають приклад, дозволяючи співробітникам працювати у День Австралії, а натомість беруть інший вихідний. Як перший навчальний заклад на цей крок зважився університет у місті Вуллонгонг (Новий Південний Уельс). Мережа супермаркетів Woolworths, яка є одним із найбільших роботодавців у країні та налічує 215 000 співробітників, також надає працівникам можливість вибору.

Найбільший австралійський оператор мобільного зв’язку Telstra також приєднався до цієї програми. Керуючий директор Вікі Бреді, яка планує працювати в четвер, поділилася: «Для багатьох представників перших націй День Австралії – це болісне нагадування про дискримінацію та відчуження». На свято заплановані численні демонстрації.

Читайте також:  Філіппіни звинувачують Китай у "агресивній тактиці"

Однак, незважаючи на всю критику, проводять і численні громадські заходи. Великий концерт із наступним феєрверком планується провести біля Сіднейського оперного театру – зовсім поруч із місцем, де колись причалив перший корабель британських колонізаторів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я