Білий дім захищає себе у справі про документи Байдена

20

Після чергового виявлення документів Білий дім знову виступив на захист дій президента США Джо Байдена у справі секретних документів. Президент добровільно надав Міністерству юстиції доступ до свого будинку, сказав Іен Семс, речник радника Білого дому. У слідчих була «безпрецедентна можливість» отримати доступ до рукописних нотаток, файлів, паперів, списків, пам’ятних речей та інших матеріалів, які «десятиліттями зберігалися в його будинку».

У вихідні стало відомо, що слідчі виявили ще більше секретних документів у будинку Байдена в американському штаті Делавер. Деякі з них відносяться до періоду роботи Байдена як віце-президент, інші – як сенатор, пояснив адвокат Байдена Боб Бауер. Пошуки, які тривали майже 13 годин, вже проводились у п’ятницю. За останні тижні конфіденційні документи кілька разів виявляли у особистих кімнатах Байдена. Громадськість дізналася про деякі знахідки лише після того, як про них повідомили ЗМІ. Міністр юстиції Меррік Гарланд призначив спеціального слідчого для розслідування цих інцидентів.

Уряд США критикується за свою інформаційну політику. «Це була добровільна, ініціативна пропозиція особистих адвокатів президента Міністерству юстиції отримати доступ до будинку», – сказав Семс. Обшук особистих покоїв чинного президента США Федеральним бюро розслідувань є надзвичайно незвичайним. Семс не дав прямої відповіді на конкретне питання про те, чи слідували слідчі такий обшук заздалегідь. Він лише підкреслив, що це було «за взаємною згодою» та «заплановано».

Знахідка документів є вибухонебезпечною для Байдена ще й тому, що колишній президент-республіканець Дональд Трамп улітку спровокував скандал із аналогічною справою. У серпні ФБР провело обшук у маєтку Трампа в американському штаті Флорида та вилучило тисячі документів, зокрема секретних. «У нас немає різних правил для демократів чи республіканців», – наголосив міністр юстиції Гарланд на прес-конференції у понеділок, коли його запитали про це питання.

Читайте також:  Lindner вважає зниження податку на прибуток доцільним

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я