Профспілки борються перед колективними переговорами

20

Безпосередньо перед колективними переговорами з питань державної служби профспілки виявляють войовничість. “Службовці хочуть бачити дії”, – заявив голова асоціації державних службовців dbb Ульріх Зільбербах берлінській газеті Deutsche Presse-Agentur. Керівник «Верді» Франк Вернеке наголосив, що персонал не буде обдурений теплими словами. Переговори для більш ніж 2,5 мільйонів працівників федеральних та місцевих органів влади розпочинаються цього вівторка у Потсдамі. Можливі широкомасштабні запобіжні удари.

Переговори стосуються, зокрема, доходів прибиральників сміття, вихователів дитячих садків, медсестер, юристів та водіїв автобусів. Зачеплено тисячі професій, включаючи пожежних, геріатричних медсестер, працівників очисних споруд, лісників та лікарів. Вплив запобіжних ударів на громадян може бути відповідно більшим.

Можливі широкомасштабні запобіжні удари

На початку року компанія Werneke вже повідомляла про надзвичайно високий рівень прихильності працівників до цього раунду колективних переговорів. «За майже 22 роки, які я є членом Федерального виконавчого комітету Verdi, я ніколи не стикався з такою рішучістю робітників, як сьогодні, брати активну участь у колективно-договірному русі», – сказав Вернеке в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Відразу після початку переговорів сторона робітників була «готова до дії». Попереджувальні страйки торкнуться «всю державну службу», заявив Вернеке у газеті «Süddeutsche Zeitung».

У ході останнього раунду колективних переговорів для федерального уряду та місцевих органів влади у 2020 році лікарні, дитячі садки, громадський транспорт та ощадні каси були серед тих, кого торкнулися страйків та протестів. На той час попереджувальні удари були помірними порівняно з минулим, що в основному було пов’язано з запобіжними заходами через пандемію Корони.

Понад десять відсотків вимагали

Верді та dbb вимагають збільшення доходу на 10,5 відсотків, або принаймні на 500 євро на місяць. Асоціація об’єднань муніципальних роботодавців (VKA) вже назвала реалізацію проекту просто не по кишені після того, як вимоги були представлені в жовтні. “Ми розуміємо стурбованість працівників у зв’язку з нинішньою високою інфляцією, але муніципальні роботодавці також перебувають у надзвичайно складній ситуації”, – сказала президент VKA Карін Вельге, мер Гельзенкірхена від СДПН.

Читайте також:  Афганські жінки вимагають активнішого відстоювання своїх прав

Федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН), яка веде переговори на федеральному рівні, заявила у понеділок: «Вимоги профспілок високі, і вони натрапляють на жорстку бюджетну ситуацію, особливо в муніципалітетах».

Інфляція та тиск на реформи

Крім інфляції, до особливих обставин цих переговорів відносяться збільшені вимоги на державній службі через кризу. Існує “довгий список реформ за рахунок муніципальних службовців”, сказав Вельге в інтерв’ю газеті “Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Наприклад, збільшена та розширена допомога на житло та дохід громадянина, введені з 1 січня, принесуть більше витрат.

Вернеке також не бачить причин для послаблення інфляційного тиску, який, ймовірно, трохи послабшає цього року порівняно з 2022 роком. Глава Verdi підтвердив у газеті Süddeutsche Zeitung, що без підвищення заробітної плати реальні зарплати скоротяться на 14 відсотків. На кінець року він, як і раніше, передбачав 16 відсотків.

Зі зростанням на 7,9 відсотка населення Німеччини пережило торік найсильніший ціновий шок із моменту заснування Федеративної Республіки. До кінця цього року федеральний міністр економіки Роберт Хабек (Зелені) сподівається, що рівень інфляції буде нижчим за п’ять відсотків.

Мільярдні витрати для муніципалітетів та федерального уряду

Інші вимоги профспілок включають термін дванадцять місяців. Стажери, студенти та практиканти мають отримувати на 200 євро на місяць більше. Лідер dbb Зільбербах зажадав конкретної пропозиції вже у першому із трьох запланованих раундів переговорів. З погляду профспілок, результат колективних переговорів має бути переданий державним службовцям, суддям та солдатам без жодних скорочень. Для федеральних та муніципальних службовців йдеться про колективний договір про державну службу (TVöD).

За даними VKA, витрати на необхідне підвищення заробітної плати становитимуть близько 15,4 млрд. євро для муніципальних роботодавців. За даними Міністерства внутрішніх справ, федеральний уряд понесе додаткові витрати у розмірі близько 1,4 млрд. євро на рік, і 4,7 млрд. євро, якщо підвищення заробітної плати буде перенесено на державних службовців, суддів та солдатів. Третій раунд переговорів, який, як очікується, стане вирішальним, заплановано на 27–29 березня.

Читайте також:  Мерц підтримує генерального секретаря ХДС Чаю: "Дуже хороша робота"

Німецька асоціація міст та муніципалітетів закликала до укладання угоди «з почуттям міри». Фінансове становище муніципалітетів розвивається драматично, попередив генеральний директор Герд Ландсберг у газетах Funke Mediengruppe. “Звичайно, доведеться підвищити зарплату, оскільки співробітники також страждають від високої інфляції”, – сказав він. «Водночас, однак, слід зосередитися на подальшому поліпшенні умов праці, наприклад, за допомогою ще більш гнучких моделей робочого часу, щоб можна було змусити більше працівників з неповною зайнятістю збільшити свій робочий годинник».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я