СПД МП за обов’язкове зберігання IP-адрес протягом 14 днів

26

Після поліцейської операції проти двох підозрюваних у тероризмі в Кастроп-Раукселі член парламенту від СДПН Себастьян Хартман вимагає законодавчо зобов’язати зберігати IP-адреси протягом двох тижнів.

Цей випадок показує, що терміново необхідне чітке регулювання термінів зберігання, сказав представник парламентської групи СДПН із внутрішньої політики газеті «Rheinische Post». «Не можна, щоб органи безпеки сподівалися, що підозрювані в тероризмі є клієнтами провайдерів мобільних телефонів із найтривалішими термінами зберігання даних». Більшість світлофорів необхідно створити правову основу, «щоб у майбутньому IP-адреси завжди зберігалися протягом 14 днів».

IP-адреса допомогла слідчим у Кастроп-Раукселі

На початку січня в Кастроп-Раукселі була проведена антитерористична операція, в ході якої було заарештовано двох братів-іранців. Їх звинувачують у тому, що вони планували теракт, мотивований ісламістами, і намагалися дістати для нього отруту. Слідчі дізналися про підозрюваних лише через IP-адресу.

Прес-секретар очолюваного СДПН Федерального міністерства внутрішніх справ позитивно оцінила вчинок депутата від СДПН. “Необхідний законодавчо певний період зберігання IP-адрес”, – сказала вона газеті “Rheinische Post”. Вона сказала, що суд у справі про тероризм у Кастроп-Раукселі вкотре це показав.

ВДП просуває процедуру «швидкого заморожування»

Федеральне міністерство юстиції під керівництвом ВДП дивиться на речі інакше і натомість просуває зберігання IP-адрес для так званої процедури швидкого заморожування. Зберігання IP-адрес без причини не забезпечить жодної правової визначеності, оскільки, згідно з прецедентним правом Європейського суду (ECJ), це має бути обмежено «періодом часу, який є абсолютно необхідним».

Питання захисту телекомунікаційних даних для боротьби зі злочинністю вже деякий час є предметом розбіжностей в уряді ПДР. Міністр юстиції Марко Бушманн (СвДП) хоче, щоб процедура обмежувалася конкретними випадками підозри. Провайдери телекомунікацій будуть зобов’язані зберігати дані про окремих користувачів протягом певного періоду часу у разі перших підозр – так би мовити, «заморожувати» їх. Міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер, однак, заперечила, що це не буде адекватною заміною для зберігання IP-адрес.

Читайте також:  Бундестаг: проект модернізації ППО Німеччини

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я