Сотні німецьких держслужбовців вислали із Росії

11

Дипломатична криза: Росія запроваджує обмеження для німецьких держслужбовців. Як реагує уряд Німеччини?

 

Сотні німецьких держслужбовців вислали із Росії

Декілька сотень німецьких державних службовців, таких як дипломати, вчителі та співробітники Інституту Ґете, вислали з Росії. Вони мають залишити країну, йдеться у повідомленні «Süddeutsche Zeitung».

У відповідь на запит Міністерство закордонних справ Німеччини повідомило, що у зв’язку зі скороченням присутності російських чиновників у Німеччині, МЗС Росії у квітні прийняло рішення ввести ліміт на кількість співробітників німецьких представництв за кордоном та посередницьких організацій у Росії. “Цей ліміт, встановлений Росією з початку червня, вимагає серйозного скорочення у всіх сферах нашої присутності в Росії”.

За даними газети, постраждає безліч дипломатів, але насамперед культурних посередників, таких як вчителі німецької школи в Москві та значна кількість співробітників Ґете-інституту.

Дипломатів завжди надсилають

У минулому Німеччина та Росія неодноразово надсилали дипломатів один одного в ході серйозних тертя. Але й зараз представництва сильно порідшали, послуги для німецьких громадян скорочені або вимагають тривалого очікування, наприклад, під час видачі документів. Ситуація значно погіршилась із початком війни Росії проти України.

«У зв’язку з цим одностороннім, необґрунтованим і незрозумілим рішенням Федеральний уряд зараз стурбований тим, щоб забезпечити мінімальну присутність посередників у Росії за одночасного збереження дипломатичної присутності», – цитує газета заяву Міністерства закордонних справ. Це можливо лише в тому випадку, якщо «кількість співробітників у всіх областях скоротять, у деяких випадках різко». Щодо верхньої межі російської присутності в Німеччині, то федеральний уряд забезпечить реальний баланс на практиці, додає газета.

Читайте також:  Буркхард Блінерт за заборону реклами алкоголю та куріння

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я