СДПН наполягає на дотриманні коаліційних угод

11

Дебати про закон про опалення псують клімат у коаліції. Лідер СДПН Ескен хоче згладити ситуацію – і забезпечити безпеку домовласників.

 

СДПН наполягає на дотриманні коаліційних угод

Незважаючи на суперечку між партнерами з коаліції щодо закону про опалення, СДПН наполягає на збереженні інших коаліційних угод. Лідер СДПН Заскія Ескен заявила Deutsche Presse-Agentur, що коаліційний комітет витратив багато годин на переговори щодо поправок до закону про захист клімату, прискорення процедур планування та затвердження, а також закону про енергетику будівель і досяг результату, «який ми змогли підтримати разом» . «Звичайно, пакет діє, ми погодили його разом», – наголосила вона. Але “зелені” нещодавно поставили його під сумнів.

Частиною угоди від 28 березня було те, що закон про поступову заміну шкідливих для клімату нафтових та газових систем опалення має бути ухвалений у Бундестазі до літніх канікул 7 липня. Тим часом, однак, ВДП заявляє, що терміни другорядні, головне – якісно опрацювати законопроект.

Тому лідер фракції «зелених» Брітта Хассельман пригрозила, що якщо ВДП не виконає угоди, то «зелені» не вважатимуть себе пов’язаними та іншими резолюціями. «І тому я шкодую, що тепер не може бути ініційований важливий на наш погляд закон про прискорення планування для всього транспортного сектора», – сказала вона. Цей проект, що просувається ВДП, передбачає, зокрема, прискорене розширення деяких автомагістралей.

СДПН закликає ухвалити рішення до літніх канікул

Ескен закликала партнерів щодо коаліції виявити конструктивний підхід. Звичайно, «не надто допомагає», якщо «зелені» зараз звинувачують ВДП у тому, що вона поводиться як опозиція з міністерськими постами. «Я переконана, що ми можемо знову об’єднатися з усіх питань», – наголосила Ескен. «Не варто переоцінювати ситуацію. Це просто взаємодія різних сил із різними ідеями та інтересами».

Читайте також:  Глава уряду Японії Кісіда відвідає Європу та США

СДПН продовжує наполягати на ухваленні рішення до літніх канікул. «Зрештою, є субсидії на певні заходи, на які люди чекають зараз», – сказала Ескен. «Потрібно замовити матеріал, замовити майстра, а це не зробиш за два місяці. Тому для безпеки планування тих, хто зараз будує чи планує ремонт, важливо, щоб ми швидко завершили роботу над законом». Вона, як і раніше, впевнена, що все вийде.

Хабек оголошує про перегляд законопроекту

Закон передбачає, що, починаючи з наступного року, кожна нова опалювальна система повинна працювати як мінімум на 65 % на екологічно чистій енергії. Як альтернатива можна буде перейти на кліматично нейтральне тепло від теплових мереж, таких як централізоване теплопостачання. Існуючі нафтові та газові системи опалення можна продовжувати експлуатувати, а зламані – ремонтувати. Перехід на нові технології потрібно пом’якшити соціально, також слід передбачити перехідні періоди та положення про труднощі, деталі яких, однак, є спірними. Закон вважається важливим компонентом плану перетворення Німеччини на кліматично нейтральну країну до 2045 року.

Міністр економіки Роберт Хабек (“зелені”) вже оголосив про перегляд проекту. Він розглядає, наприклад, можливість застосування закону поки що лише до нових будівель. Хабек повідомив газетам Funke-Mediengruppe, що він розгляне прохання про надання більшого часу для існуючих будівель, де проблеми стоять гостро.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я