Єллен загрожує суверенним дефолтом 5 червня

20

Міністр фінансів США Джанет Йеллен посилила свій тиск у борговій суперечці США та оновила свій прогноз щодо загрози дефолту. Грунтуючись на останніх наявних даних, вона тепер вважає, що її відомство закінчить кошти, якщо Конгрес не підвищить або не призупинить стелю боргу до 5 червня, написала Йєллен лідеру республіканців у Палаті представників США в п’ятницю. Раніше Єллен попереджала про можливий дефолт уряду на початку червня – можливо, вже 1 червня. Тепер вона називає нову дату з більшою впевненістю. Президент США Джо Байден заявив у п’ятницю ввечері (за місцевим часом), що угода знаходиться у межах досяжності.

Протягом кількох тижнів демократи, які представляють Байден, і республіканці у важких раундах переговорів боролися за підвищення стелі держборгу. Нова дата дає двом сторонам переговорів невеликий перепочинок. Але вона також може призвести до подальшого затягування суперечки. Єллен дала зрозуміти, що ситуація серйозна і що державна скарбниця практично порожня. Наразі стеля боргу становить 31,4 трильйона доларів. Ця стеля була досягнута кілька місяців тому, і США можуть тримати голову над водою тільки за допомогою фіскальних хитрощів – відомих на жаргоні як «надзвичайні заходи». Йєллен сказала, що якщо США чекатимуть до останньої хвилини, щоб підняти стелю, наслідки можуть бути вже зараз.

Дефолт може спровокувати світову фінансову кризу

У 2011 році республіканська більшість у парламенті США так довго відкладала підвищення стелі боргу, що кредитний рейтинг США був знижений єдиний раз в історії. Рейтингова агенція Standard & Poor’s скасувала тоді вищий рейтинг «ААА» і відтоді надає США лише «АА+» – на один щабель нижче. Цього тижня рейтингова агенція Fitch також пригрозила можливим зниженням найвищого рейтингу. Було сказано, що зріс ризик того, що стеля держборгу не буде піднята вчасно і уряд США перестане виконувати свої платіжні зобов’язання.

Читайте також:  GM призупинило виробництво автомобілів без керма

У Сполучених Штатах парламент ухвалює рішення про максимальну суму грошей, яку уряд може позичати. У це завжди призводить до суперечок підвищення стелі, коли правляча партія немає більшості в обох палатах Конгресу. Безпрецедентний дефолт уряду США може призвести до глобальної фінансової та економічної кризи. Економісти та експерти ринку праці побоюються, що в результаті мільйони людей у ​​США можуть втратити роботу.

Чітка критика з боку глави МВФ Георгієвої

У п’ятницю республіканці знову наголосили, що у переговорах з демократами досягнуто прогресу. Але вони також дали зрозуміти, що завжди є нові спірні моменти, які затримують досягнення угоди. Байден, навпаки, був налаштований оптимістично і сказав, що сподівається за кілька годин дізнатися, чи досягнуто згоди. Республіканці, які мають більшість у Палаті представників Конгресу США, хочуть використати переговори для скорочення витрат на деякі соціальні програми. Вони також хочуть зобов’язати одержувачів певної допомоги працювати. Демократи виступають проти цього, стверджуючи, що це ще сильніше вдарить по найуразливіших верствах суспільства.

Глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва у п’ятницю також виступила із критикою США. Стабільність світової фінансової системи під загрозою, попередила вона. «Пригнічує», що угоду про підвищення стелі держборгу чекають до останньої хвилини. Воно близько до дванадцятої, сказала вона.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я