Росія завжди загрожуватиме Європі

13

Навіть припинення вогню в Україні не задовольнить воюючі сторони, вважає колишній міністр закордонних справ Йошка Фішер. У довгостроковій перспективі новий девіз Європи має звучати так: «Безпека понад Росія».

 

Фішер: Росія завжди загрожуватиме Європі

Колишній міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер вважає, що Росія завжди загрожуватиме Європі. Він бачить постійну загрозу безпеці Європи з боку Росії – навіть якщо одного разу буде досягнуто припинення вогню у війні в Україні. “Коли ви думаєте про закінчення цієї війни, ви повинні мислити реалістично”, – сказав “Тагесшпігель” політик “зелених”. «Це буде болісне припинення вогню, яке не задовольнить жодну зі сторін. І це означає постійну загрозу безпеці для Європи».

Припинення вогню вимагатиме «територіальних компромісів», які не будуть легкими для обох сторін, уточнив Фішер. «Якщо зрештою (президент Росії Володимир) Путін підтвердить свою згоду щодо Криму та у напрямку деяких коректив на сході, і йому доведеться уявити це вдома як успіх, це, звичайно, буде непросто. І, навпаки, українцям буде дуже важко піти на територіальний компроміс».

Стара формула, згідно з якою в Європі є безпека тільки з Росією, більше не застосовується. Майбутнє має визначатися “безпекою до Росії” – навіть після Путіна, як ясно дав зрозуміти Фішер. «Ревізіонізм Володимира Путіна з відновленням «російської землі» шляхом повторного приєднання колишніх радянських територій – це, зрештою, його приватне переконання. Населення його широко поділяє», – сказав він.

Читайте також:  Грета Тунберг та тисячі людей очікуються на демонстрації у Лютцераті

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :