Другий тур виборів президента Туреччини

9

Міграція та економіка домінували у передвиборчій кампанії перед другим туром виборів у Туреччині. Особливо вирізняється лідер опозиції, який виступає з риторикою проти біженців. Але цього разу він не є фаворитом.

 

Другий тур виборів президента Туреччини

У гонці за посаду президента Туреччини чинний президент Реджеп Тайіп Ердоган та претендент Кемаль Киличдароглу зустрінуться у другому турі виборів у неділю. 69-річний Ердоган вважається фаворитом. Він отримав найбільшу кількість голосів у першому турі два тижні тому, але йому трохи забракло до необхідної абсолютної більшості.

Результат першого туру здивував багатьох: Опитування пророкували другий тур, але фаворитом вважався 74-річний Киличдароглу. Між Ердоганом та його опонентом залишається близько 2,5 мільйонів голосів, які тепер хоче надолужити опозиція.

Близько 61 мільйона людей покликані голосувати у Туреччині. У Німеччині виборці, які мають право голосу, вже проголосували. Тут до голосування закликали близько 1,5 мільйона людей із турецькими паспортами. Як і у 2018 році, ті, хто скористався своїм правом голосу у Німеччині, здебільшого проголосували за Ердогана.

У Ердогана більше влади, ніж будь-коли раніше

Ці вибори вважаються знаковими. Ердоган перебуває при владі вже 20 років. Після введення президентської системи в 2018 році він має більшу владу, ніж будь-коли раніше. Критики побоюються, що країна з населенням близько 85 мільйонів може повністю скотитися до автократії, якщо вона знову переможе. Киличдароглу балотується від альянсу шести партій із різних таборів і обіцяє демократизувати країну. На міжнародному рівні за ходом голосування в країні НАТО уважно спостерігають.

Перший тур голосування було визнано несправедливим. Міжнародні спостерігачі за виборами критикували, наприклад, домінування уряду у ЗМІ та відсутність прозорості у голосуванні. Виборчий орган YSK також вважається політизованим.

Читайте також:  Ердоган поставив під сумнів членство Швеції до НАТО

Голосування випадає на символічну для опозиції дату: у неділю також відзначаються десяті роковини антиурядових протестів Гезі. Демонстрації навесні 2013 року спочатку були спрямовані проти будівництва центрального парку Гезі у Стамбулі. Вони переросли у загальнонаціональні демонстрації проти все більш авторитарної політики Ердогана, який на той час був прем’єр-міністром. Ердоган жорстоко придушив здебільшого мирні протести.

Киличдароглу посилює тон у питанні міграції

Домінантною темою перед другим туром була міграція. І Ердоган, і Киличдароглу заручилися підтримкою правих націоналістичних політиків. Киличдароглу, зокрема, зробив репатріацію біженців до Сирії головним питанням своєї кампанії та явно посилив свій тон порівняно з першим туром.

Туреччина приймає близько 3,4 мільйона біженців лише із Сирії. Для Європи вона відіграє важливу роль у міграційній політиці. Ще однією темою передвиборчої кампанії була погана економічна ситуація з галопуючою інфляцією. Ердоган неодноразово ображав опозицію, називаючи її «терористами».

У парламенті урядовий альянс Ердогана зміг знову отримати абсолютну більшість на виборах, що відбулися два тижні тому. Якщо Киличдароглу переможе в неділю, він не зможе одноосібно досягти конституційних змін, необхідних для скасування президентської системи.

Виборчі дільниці у Туреччині відкриваються о 7.00 ранку (CEST) та закриваються о 16.00 (CEST). Перші попередні результати очікуються увечері.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я