Війна проти України: така ситуація

20

Український президент наголосив на важливості співпраці проти Росії після закінчення 11 місяців війни. Новини коротким рядком.

 

Війна проти України триває 11 місяців. Президент України Володимир Зеленський наголосив на важливості співпраці з союзниками. Одинадцять місяців «хижацької тотальної війни Росії» максимально зблизили Україну, США та решту всіх союзників, сказав Зеленський у своєму щоденному відеозверненні. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба дав зрозуміти, що розраховує на швидке постачання бойових танків Leopard. Росія вторглася до України 24 лютого 2022 року.

Зеленський: Ми переможемо це зло

«Ми щодня боремося за захист нашого народу, наших кордонів та цінностей, і нам вдалося зупинити поширення російської агресії», – сказав Зеленський. Він сказав, що тепер може впевнено сказати, що «це зло може бути переможеним на українській землі». «Навіть якщо Росія знайшла посібника терористів в іранському режимі, який постачає зброю Кремлю».

Зеленський також уточнив використаний ним термін «хижацька війна». Він невипадково вибрав ці слова, сказав він. “Мародерство панує на всій території України, яка була тимчасово окупована російськими військами”, – сказав Зеленський. Все, що вони не знищують, вони крадуть та відвозять до Росії». Всі”. Крім того, за його словами, близько двох мільйонів українців було депортовано до Росії. Нарешті, анексія Росією українських територій, порушуючи міжнародне право, стала «завершенням її хижацької політики».

Кулеба: «Йде останній ривок для бойових танків Leopard»

У міжнародному перетягуванні канату з приводу постачання німецьких бойових танків «Леопард» міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба очікує на швидке рішення. «Залишилося лише кілька півкроків», – сказав він в ефірі українського телебачення. Британці вже поставили свої основні бойові танки, Франція запропонувала легкі колісні танки та думає про постачання основних бойових танків Leclerc, сказав він. “Я не сумніваюся, що “Леопард” також прийде до нас, ми вже у фінальному ривку”.

Читайте також:  Росія: Бахмут захоплений

Канцелярія президента: Україні потрібні сотні бойових танків

Україна заявляє, що їй потрібно «кілька сотень» основних бойових танків для повернення окупованих Росією територій. «Кожен боєздатний танк має бути сьогодні на передовій», – написав глава президентської канцелярії Андрій Єрмак у каналі Telegram. Нещодавно Київ отримав модернізовані танки радянської розробки з Чехії. Великобританія, Польща та Фінляндія запропонували Києву західні танки, зокрема німецькі «Леопард». Канцлер Олаф Шольц вже кілька тижнів відкладає ухвалення рішення про постачання бойових танків Leopard.

Столтенберг повторює заклик про постачання зброї

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив на єдності НАТО в дебатах про постачання Україні бойових танків західного дизайну і знову закликав до збільшення поставок зброї. З початку війни майже рік тому в альянсі, включаючи Німеччину, спостерігається безпрецедентний рівень підтримки, сказав Столтенберг в інтерв’ю телеканалу Welt. Наразі триває процес консультацій про те, яке обладнання постачати Україні, сказав він. «Моє послання полягає у тому, що союзники мають поставити більше, поставити важче обладнання, спорядження, бойові системи для України. І це абсолютно терміново потрібно».

Київ: важкі бої в районі Бахмута та Авдіївки

Російські окупаційні війська та українські захисники знову вступили у тяжкі бої навколо Бахмута та Авдіївки на сході України. Російські атаки були відбиті з великими втратами, повідомив увечері український генштаб у Києві. Для того, щоб завоювати всю Донецьку область, російська армія атакувала «без урахування власних втрат». Це повідомлення не може бути перевірено незалежно.

Тим часом російські військові говорять про активізацію бойових дій у центральній області Запоріжжя. Після просування російських підрозділів останніми днями на українській стороні спостерігалося перегрупування підрозділів, повідомило державне агентство ТАРС.

Пригожин дякує соледарським бійцям: важче, ніж у Сталінграді

Голова відомого загону «Вагнер» Євген Пригожин подякував своїм бійцям за їхні зусилля у боях за східноукраїнське місто Соледар. У відеокліпі він згадує минулі місяці воєнних дій. «У нас уже півроку йде війна, подібної до якої не було ні у ваших дідів, ні у прадідів», – сказав Пригожин. У порівнянні з битвами за Соледар, битва Червоної Армії за Сталінград у 1942 році проти німецького вермахту була «більш схожа на свято», сказав він.

Читайте також:  Чиновники та військкоми – нові підслідні СБУ

Упродовж кількох тижнів запеклих боїв навколо невеликого східноукраїнського міста Соледар найманці з військ Вагнера складали акангард російських атак. Вони зазнали великих втрат при взятті міста. Пригожин, довірена особа президента Росії Володимира Путіна, завербував тисячі ув’язнених у Росії для участі в операції в Україні.

Що буде важливо у вівторок

Міжнародні дебати про можливе постачання Києву важких бойових танків буде продовжено.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я