Війна проти України: така ситуація

21

Нещодавно Росія завербувала десятки тисяч в’язнів для участі у війні в Україні. Однак, на думку активістів руху за громадянські права, лише деякі з них можуть боротися.

 

Війна проти України: така ситуація

Російські захисники цивільних прав надають дані про ув’язнених, використаних у нападі на Україну. Тим часом, міністр закордонних справ Росії знову звинувачує «Захід» у веденні війни проти його країни в Україні.

З 50 000 новобранців, набраних у російських в’язницях для війни в Україні, лише 10 000 досі служать в армії, за даними активістів із захисту цивільних прав. Інші вбиті, поранені, зникли безвісти, здалися або дезертували, зокрема в Росію під дулами автоматів», – повідомила неурядова організація (НУО) «Русь, що сидить» («Росія за ґратами») на своєму каналі в Telegram у понеділок. Полонені в основному були завербовані найманим підрозділом “Вагнер”.

Особливо втілені в’язні та військовополонені є потенційною проблемою для керівника сил «Вагнера», олігарха Євгена Пригожина, вважає засновник НУО Ольга Романова. Пригожин не повинен показувати цієї статистики президенту Росії Володимиру Путіну, сказала Романова. Це пов’язано з тим, що олігарх, відомий як «кухар Путіна», отримав необмежені повноваження щодо вербування ув’язнених за умови, що він повністю їх контролюватиме.

Пригожин, який сам відсидів у в’язниці за радянських часів, особисто завербував деяких ув’язнених. Під час вербування він обіцяв ув’язненим, що їх буде звільнено після завершення військової служби. У той самий час він погрожував дезертирам стратами. Відео, поширене військами Вагнера кілька тижнів тому, має продемонструвати серйозність загрози: На ньому показано, як ув’язненого забивають до смерті кувалдою. Ця людина раніше була українською військовополоненою, але повернулася до Росії під час обміну полоненими.

Читайте також:  Інститут США: ПВК "Вагнер" - все ще загроза для Путіна

Лавров відновлює звинувачення на адресу Заходу

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у понеділок під час візиту до Південної Африки відновив звинувачення у тому, що Захід веде війну проти Росії в Україні. “Коли ми говоримо про те, що відбувається в Україні, це не гібридна війна, а майже справжня війна, яку Захід готує проти Росії вже давно”, – сказав Лавров після зустрічі зі своїм південноафриканським колегою Наледі Пандор, повідомляє російське державне інформаційне агентство ТАРС. Захід хоче знищити все російське, від мови до культури, сказав він.

ПАР, член групи економік БРІКС, що розвиваються, поряд з Росією, Китаєм, Індією і Бразилією, зайняла нейтральну позицію щодо війни в Україні. Минулого року Південна Африка утрималася під час голосування в ООН, що засуджувала конфлікт в Україні. Проте ПАР традиційно підтримує тісні відносини з Москвою, частково тому, що тодішній Радянський Союз підтримував боротьбу з апартеїдом.

Москва: Україна ховає зброю на території атомної електростанції

Служба зовнішньої розвідки Росії звинувачує Україну в розміщенні зброї, що поставляється Заходом, на території атомних електростанцій для захисту від руйнування. Розрахунок Києва був на те, що російські війська не будуть завдавати ударів по атомних електростанціях через небезпеку ядерної катастрофи, заявив у Москві голова служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін. Ця інформація не може бути перевірена. Наришкін стверджував, що є достовірна інформація про те, що там, наприклад, розміщувалися реактивні системи залпового вогню типу Хімарс і великокаліберна артилерія.

Лондон скептично ставиться до нового російського головнокомандувача

Нового російського головнокомандувача в Україні Валерія Герасимова зустріли скептично у військах та приватній армії Вагнера, згідно з британськими оцінками. Начальник штабу приділяє велику увагу підвищенню дисципліни, повідомило у понеділок британське міністерство оборони із посиланням на розвіддані. «Пріоритет переважно дрібних нормативних актів, ймовірно, підтвердить побоювання його численних скептиків у Росії». Герасимов був стурбований, наприклад, форменим одягом, який не відповідає нормам, використанням мобільних телефонів та цивільних автомобілів, а також стрижками, що не відповідають нормам. «Але найбільше глузування було за покращення стандартів гоління у військах».

Читайте також:  Напали з ножем на ICE засуджено до 14 років позбавлення волі

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я