Таліби в Афганістані проводять багато арештів

17

Радикальні ісламісти – таліби – продовжують репресії. З моменту приходу до влади було заарештовано близько 2000 осіб, деякі із затриманих зазнавали жорстокого поводження.

 

НУО: Таліби в Афганістані проводять багато арештів

За даними однієї з правозахисних організацій, після приходу до влади ісламістського руху «Талібан» в Афганістані безпідставно заарештували численних правозахисників або співробітників колишнього уряду: таліби проводять безліч арештів.

Всього з середини серпня 2021 року по середину листопада 2022 року було заарештовано 1976 осіб, серед яких колишні співробітники сил безпеки та урядовці, а також демонстранти, журналісти або люди, які вважалися частиною опору проти Талібану, згідно з звітом, опублікованим організацією «Равадарі».

Деякі із затриманих зазнавали насильства та жорстокого поводження, додає видання. Більше того: близькі члени сім’ї також не захищені від арешту. Загалом, арешти «привели до створення атмосфери терору та страху серед афганських громадян», йдеться у доповіді. Виконавчим директором “Равадарі” є колишній голова Афганської незалежної комісії з прав людини Шахарсад Акбар.

ООН звертала увагу на безліч арештів в Афганістані

У своїй минулорічній доповіді Організація Об’єднаних Націй також звертала увагу на арешти та вбивства талібами правозахисників, демонстрантів та співробітників колишніх урядів. Ісламісти, однак, відкинули це як «пропаганду» та «неправду».

Талібан повернув собі владу в Афганістані у серпні 2021 року після блискавичного військового наступу та втечі президента Афганістану Ашрафа Гані. З того часу ісламісти зазнають міжнародної критики, особливо за масове обмеження прав жінок. Демонстрації проти їхнього уряду неодноразово розганялися силою. Гуманітарна ситуація у країні вважається вкрай нестійкою.

.

Читайте також:  Роботаксі Cruise призупинила роботу у всіх містах

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я