Країни ЄС запроваджують нові санкції проти Ірану

20

У зв’язку з серйозними порушеннями прав людини в Ірані, що продовжуються, міністри закордонних справ країн ЄС ухвалили рішення про четвертий пакет санкцій. Воно зачіпає 37 осіб та організацій, які вважаються відповідальними за жорстоке придушення протестів після смерті 22-річної Джини Махса Аміні, про що ЄС оголосив у понеділок. Зовсім недавно страта демонстрантів викликала жах.

Каральні заходи включають заморожування активів у ЄС та заборону на в’їзд. Зокрема, згідно з офіційним журналом ЄС, вони зачіпають, серед інших, міністра спорту та молоді Хаміда Саджаді, численні регіональні відділення іранського Корпусу вартових революції та парасолькову організацію Охоронців моральності.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Баєрбок заявила у Брюсселі, що новий пакет санкцій ясно дає зрозуміти, що вона підтримує мужній народ Ірану. Ми рішуче засуджуємо тероризування власного народу», – сказав політик «зелених».

Бербок також дала зрозуміти, що вона продовжуватиме кампанію за те, щоб іранські варти революції були класифіковані як терористична організація та щоб були вивчені відповідні правові можливості. Представники ЄС раніше пояснювали, що для включення організації до списку терористів ЄС потрібне, наприклад, рішення національного суду або заборонний наказ адміністративного органу. “Це означає, що рівень ЄС не може діяти самостійно без такого національного рішення”, – сказали вони.

Загальнонаціональні протести в Ірані були спричинені смертю іранської курдянки Джини Махса Аміні. Вона померла в поліцейській дільниці 16 вересня після того, як була заарештована поліцією вдач за порушення ісламських правил носіння одягу. Протести проти репресивного уряду, а також ісламської системи правління вкинули політичне керівництво країни в одну з найсерйозніших криз за останні десятиліття.

Читайте також:  СДПН у NRW тримає ізоляційний курс проти AfD

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я