Нове дослідження: прийом антидепресантів таки притуплює емоції

78

Згідно з новим дослідженням від учених з Великобританії, Данії, Китаю та інших країн, популярні антидепресанти здатні викликати притуплення емоцій. Наукова стаття, опублікована в журналі Neuropsychopharmacology, заснована на експерименті за участю 66 здорових добровольців.

Учасники приймали есциталопрам або плацебо протягом 21 дня або більше, після чого оцінювався їхній стан у порівнянні з початком експерименту, зазначає видання Lifehacker. Це було сліпе рандомізоване дослідження: ні добровольці, ні вчені не знали, що отримував кожен учасник.

Дослідження показало, що здорові добровольці стали менш сприйнятливими до позитивного та негативного емоційного впливу після прийому есциталопраму. Це стало помітно у тесті на навчання із підкріпленням. Учасникам показували на екрані два варіанти: A та B. Вибір A давав винагороду у 4 випадках з 5, тоді як B — лише в 1 із 5. Після кількох ходів учасники починали обирати лише А. У якийсь момент відсоток виграшу міняли місцями. Помітивши це, учасники починали вибирати інший варіант. При цьому група людей, які приймали антидепресанти, реагувала на зміни та змінювала вибір значно пізніше.

Притуплення негативних емоцій може бути частиною того, як препарати цього типу допомагають людям з депресією, а також може пояснити поширений побічний ефект. Згідно з більш ранніми дослідженнями, з подібним стикаються до 60% приймаючих препарат, але досі було неясно, чи це симптом депресії або побічний ефект антидепресантів. Іншим поширеним побічним ефектом в учасників дослідження стали проблеми при досягненні оргазму.

Примітно, що в тестах на увагу та пам’ять прийом есциталопраму не вплинув, тому зниження когнітивних здібностей препарат не викликає.

Професор Оксфордського університету Кетрін Хармер зазначила, що дослідження дає нову інформацію про популярного антидепресанта, яку важливо враховувати при призначенні препарату. Вони також зазначили, що прояв цього ефекту у 60% пацієнтів може бути перебільшенням. За її словами, важливо розуміти, що висновком не повинно бути «не приймайте ці ліки»: реакція у різних людей відрізнятиметься, і препарат продовжує допомагати людям, незважаючи на ризик побічних ефектів.

Читайте також:  Для тих, хто вірить прикметам: що робити, щоб у новому гаманці завжди були гроші

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :