Один рік з моменту повідомлення про жорстоке поводження: Маркс інформує про наслідки

15

Звіт про випадки сексуального насильства в архієпархії Мюнхена та Фрайзінга потрапив до заголовків газет у 2022 році – особливо через суперечливу роль Йозефа Ратцінгера. Що сталося з того часу?

 

Один рік з моменту повідомлення про жорстоке поводження: Маркс інформує про наслідки

Рік тому було опубліковано сенсаційний звіт про випадки сексуального насильства в архієпархії Мюнхена та Фрайзінгу. Що сталося в єпархії відтоді? Архієпископ Мюнхена, кардинал Райнхард Маркс, хоче надати інформацію про це сьогодні.

За словами представників єпархії, головною темою в Мюнхені буде те, що було зроблено з того часу, щоб розібратися з цими випадками та допомогти постраждалим. «Загалом сталося багато чого, – сказав Річард Кік, голова консультативної ради єпархії у справах жертв, газеті Deutsche Presse-Agentur. «Ми бачимо – після початкових підозрілих поглядів – життєздатну співпрацю з адміністрацією єпархії».

Потрібен додатковий експертний висновок

Однак він, як і раніше, вважає, що випадки, про які свідчить експертиза, є верхівкою айсберга. «Ми вимагаємо іншого експертного висновку для установ, які не є єпархіальними, але все ж таки мають відношення до церкви», – сказав Кік. «Там поки що нічого не відбувається. Але я думаю, що більшість випадків була саме там – серед інших, у релігійних орденах, у дитячих будинках».

Звіт, замовлений єпархією у мюнхенської юридичної фірми, викликав сенсацію в усьому світі, коли було представлено у січні 2022 року. Дослідження припускає, що було щонайменше 497 жертв і 235 ймовірних злочинців – і набагато більше незареєстрованих випадків.

Колишні архієпископи Фрідріх Веттер та Йозеф Ратцінгер, Папа Бенедикт XVI, який помер напередодні Нового року, були особисто звинувачені у неналежній поведінці у кількох випадках у доповіді – як і нинішній архієпископ, кардинал Райнхард Маркс.

Читайте також:  Сім'ї зазнають тиску через зростання цін

Понад сто нових посилань

Після публікації звіту католицькі єпархії Баварії отримали понад сто нових повідомлень про передбачувані випадки захворювання до кінця 2022 року. У єпархіях Вільної держави цього року було зареєстровано не менше 116 повідомлень, згідно з опитуванням, проведеним агентством dpa. Тільки в архієпархії Мюнхена та Фрайзінга з моменту публікації до кінця листопада було отримано 54 нових повідомлення. Однак, за словами прес-секретаря, до них також належать «порушення кордонів, які не стосуються галузі сексуального насильства, і вже відомі випадки зловживань».

“Повідомлення про публікацію звіту про зловживання в архієпархії Мюнхена, безумовно, спонукало багатьох там заявити про себе”, – сказав представник ініціативи жертв “Eckiger Tisch” Маттіас Катш.

Тим часом Кік також вважає, що держава має обов’язок – особливо коли йдеться про справи в дитячих та юнацьких установах. «Зараз нам також потрібне втручання держави». Він закликав створити професійний орган для розгляду проблеми зловживань в установах по всій Баварії.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :