Один рік з моменту повідомлення про жорстоке поводження: Маркс інформує про наслідки

19

Звіт про випадки сексуального насильства в архієпархії Мюнхена та Фрайзінга потрапив до заголовків газет у 2022 році – особливо через суперечливу роль Йозефа Ратцінгера. Що сталося з того часу?

 

Один рік з моменту повідомлення про жорстоке поводження: Маркс інформує про наслідки

Рік тому було опубліковано сенсаційний звіт про випадки сексуального насильства в архієпархії Мюнхена та Фрайзінгу. Що сталося в єпархії відтоді? Архієпископ Мюнхена, кардинал Райнхард Маркс, хоче надати інформацію про це сьогодні.

За словами представників єпархії, головною темою в Мюнхені буде те, що було зроблено з того часу, щоб розібратися з цими випадками та допомогти постраждалим. «Загалом сталося багато чого, – сказав Річард Кік, голова консультативної ради єпархії у справах жертв, газеті Deutsche Presse-Agentur. «Ми бачимо – після початкових підозрілих поглядів – життєздатну співпрацю з адміністрацією єпархії».

Потрібен додатковий експертний висновок

Однак він, як і раніше, вважає, що випадки, про які свідчить експертиза, є верхівкою айсберга. «Ми вимагаємо іншого експертного висновку для установ, які не є єпархіальними, але все ж таки мають відношення до церкви», – сказав Кік. «Там поки що нічого не відбувається. Але я думаю, що більшість випадків була саме там – серед інших, у релігійних орденах, у дитячих будинках».

Звіт, замовлений єпархією у мюнхенської юридичної фірми, викликав сенсацію в усьому світі, коли було представлено у січні 2022 року. Дослідження припускає, що було щонайменше 497 жертв і 235 ймовірних злочинців – і набагато більше незареєстрованих випадків.

Колишні архієпископи Фрідріх Веттер та Йозеф Ратцінгер, Папа Бенедикт XVI, який помер напередодні Нового року, були особисто звинувачені у неналежній поведінці у кількох випадках у доповіді – як і нинішній архієпископ, кардинал Райнхард Маркс.

Читайте також:  Кремль відкидає "домисли" американських ЗМІ про план повстанців

Понад сто нових посилань

Після публікації звіту католицькі єпархії Баварії отримали понад сто нових повідомлень про передбачувані випадки захворювання до кінця 2022 року. У єпархіях Вільної держави цього року було зареєстровано не менше 116 повідомлень, згідно з опитуванням, проведеним агентством dpa. Тільки в архієпархії Мюнхена та Фрайзінга з моменту публікації до кінця листопада було отримано 54 нових повідомлення. Однак, за словами прес-секретаря, до них також належать «порушення кордонів, які не стосуються галузі сексуального насильства, і вже відомі випадки зловживань».

“Повідомлення про публікацію звіту про зловживання в архієпархії Мюнхена, безумовно, спонукало багатьох там заявити про себе”, – сказав представник ініціативи жертв “Eckiger Tisch” Маттіас Катш.

Тим часом Кік також вважає, що держава має обов’язок – особливо коли йдеться про справи в дитячих та юнацьких установах. «Зараз нам також потрібне втручання держави». Він закликав створити професійний орган для розгляду проблеми зловживань в установах по всій Баварії.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я