Війна проти України: така ситуація

26

Україна ввічливо дякує країнам НАТО за допомогу в захисті від агресивної війни Росії. Але президент Зеленський у Києві ще не задоволений.

 

Війна проти України: така ситуація

Після конференції по Україні в Рамштайні, Німеччина, президент Володимир Зеленський хоче продовжити боротьбу у Києві за швидке постачання німецьких танків Leopard 2 до його країни. Під час переговорів Зеленський сказав, що почув багато розуміння потреб України, яка зазнає нападів з боку Росії. «Так, нам все ще доведеться боротися за постачання сучасних танків, але з кожним днем ​​ми робимо ще очевиднішим, що альтернативи рішенню про танки немає».

На конференції на американській авіабазі в п’ятницю рішення про постачання бойових танків поки що не прийнято, оскільки Німеччина продовжує вагатися. Проте Зеленський висловив оптимізм, що він отримає танки у своєму відеозверненні, яке щовечора транслюється у Києві.

Міністр оборони України Олексій Резніков після зустрічі зі своїм новим німецьким колегою Борисом Пісторіусом також заявив, що переговори щодо «Леопардів-2» будуть продовжені. Він подякував уряду та народу Німеччини за військову допомогу. За словами Реснікова, ЗМІ у Києві повідомили, що низка держав погодилася розпочати навчання українських солдатів на танках «Леопард-2». Зокрема, він подякував Польщі за ініціативу.

Зеленський сказав, що ракети з більшою дальністю дії також потрібні для звільнення українських територій. Не все, що обговорювалося в Рамштайні, призначалося громадськості, сказав Зеленський. Однак результатом стало посилення українського спротиву російській агресії.

Розчарування після відсутності рішення щодо бойових танків

У зв’язку з подальшим відстроченням рішення про постачання німецьких бойових танків в Україну, політики з коаліційного уряду та опозиції висловили своє розчарування. Голова Комітету з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (FPD) сказала в п’ятницю ввечері в ефірі “heute journal” на ZDF: “Принаймні було б правильно дати партнерам зелене світло”. “Історія дивиться на нас, і Німеччина, на жаль, просто провалилася”, – скаржився Штрак-Циммерман. Союз тепер побоюється серйозних збитків для зовнішньої політики. “Німеччина надала послугу Україні та собі самій у плані свого майбутнього становища”, – сказав експерт з міжнародних справ ХДС Родеріх Кізеветтер.

Читайте також:  Пригожин звинуватив військове керівництво Росії у брехні

Незважаючи на вагання: голова Пентагону високо оцінює Німеччину як партнера

Міністр оборони США Ллойд Остін високо оцінив Німеччину як надійного партнера, незважаючи на її коливання щодо постачання Україні бойових танків «Леопард-2». «Так, вони надійний союзник. Вони були такими протягом дуже, дуже довгого часу», – сказав Остін у п’ятницю в Рамштайні після засідання Контактної групи з України.

Незважаючи на значний тиск з боку України та союзних держав, уряд Німеччини ще не ухвалив рішення про постачання танків. Україна вперше офіційно звернулася до Німеччини з проханням про постачання бойових танків 3 березня 2022 року – через тиждень після нападу Росії – і з того часу постійно повторює це прохання. Як країна-виробник Німеччина відіграє ключову роль у цьому питанні. Переведення в Україну також і інших країн має схвалити уряд Німеччини.

Уряд США підкреслив, що кожна країна ухвалює суверенні рішення щодо постачання зброї. «Ми нікого ні до чого не підштовхуємо і не збираємося дозволяти будь-кому підштовхувати нас до чогось», – заявив у п’ятницю у Вашингтоні директор з комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі.

Остін наголосив, що не одна система зброї стала вирішальною у військовому успіху України. Українці отримали пакет із великими військовими можливостями – включаючи бронетранспортери із США та інших країн. При правильному використанні ці активи можуть призвести до успіху.

США: Оголосити російських найманців злочинною організацією

Уряд США також оголосив, що російську приватну армію «Вагнера», яка воює разом із кремлівськими військами в Україні, буде оголошено транснаціональною злочинною організацією. Ця класифікація дозволить США та іншим країнам обмежити міжнародні операції групи найманців та її глобальну мережу прихильників, оголосив Кірбі.

Читайте також:  G7 посилює економічні санкції проти Росії

Уряд США запровадить конкретні санкції проти групи Вагнера наступного тижня. Кірбі не повідомив подробиць про санкції. Вагнер – це злочинна організація, відповідальна за звірства та порушення прав людини в Україні та в усьому світі.

Група належить Євгену Пригожину, близькому соратнику президента Росії Володимира Путіна. Наразі приватна армія налічує близько 50 000 бійців в Україні, сказав Кірбі. Серед них було 10 000 найманців та 40 000 ув’язнених, завербованих Пригожиним у російських в’язницях. У відповідь на оголошені санкції бос Wagner звинуватив США в тому, що вони є злочинцями. Зараз Вагнер та США – колеги, тому вони боротимуться один з одним як «злочинні клани», сказав Пригожин.

Що буде важливо сьогодні

Україна хоче продовжувати тиск на Німеччину, щоб та поставила бойові танки. З іншого боку, російські війська продовжують свої атаки у Донецькій та Запорізькій областях із метою захоплення частин територій, контрольованих Україною. Згідно з їхніми заявами, російські війська востаннє говорили про завоювання там вперше з літа і після багатьох поразок.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я