Штайнмайєр захищає лінію Німеччини щодо постачання зброї.

24

Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає правильною обережну лінію уряду Німеччини щодо постачання важкого озброєння Україні.

«Звичайно, кожен відповідальний політик має також розглянути питання, коли і за яких обставин може відбутися різке розширення конфлікту. Це частина розгляду, як і оцінка наслідків відсутності підтримки», – сказав Штайнмаєр в інтерв’ю Wirtschaftswoche. Водночас Штайнмаєр наголосив, що Німеччина підтримує Україну «в міру своїх можливостей, у тому числі у військовому відношенні, суттєво та постійно». Серед іншого, він згадав танки Gepard для протиповітряної оборони та нещодавно узгоджене постачання бойових машин піхоти Marder.

На питання про те, чи існує щодо подальших поставок зброї межа, яку Федеративна Республіка не повинна переходити, Штайнмайєр сказав: «Якщо такі межі існують, то говорити про це було б нерозумно». На уряд Німеччини чиниться тиск із багатьох сторін з метою змусити його також постачати Україні бойові танки.

«Бундесвер повинен готуватися до суворіших часів»

Штайнмаєр також прокоментував положення збройних сил Німеччини. «Бундесвер має готуватися до суворіших часів. Національна оборона та союзницькі зобов’язання набувають зовсім іншої ваги», – сказав федеральний президент. «Зараз, останнім часом, ми бачимо, що ми повинні рішуче інвестувати в наші збройні сили, щоб мати можливість гарантувати безпеку в нестабільні часи», – сказав колишній глава канцелярії та міністр закордонних справ.

Штайнмаєр критикував політику Німеччини щодо Росії до нападу на Україну. «Було помилкою не визнати досить рано, наскільки фундаментально російський лідер Володимир Путін переглянув свій погляд на світ і що він ризикує політичним, соціальним та економічним розоренням своєї країни заради своїх імперських цілей. Він оголосив Захід своїм ворогом. І ми маємо зробити з цього свої висновки», – сказав Штайнмаєр.

Читайте також:  Перемога AfD у Зоннеберзі: Чиновники реагують обережно

“Нова фаза глобалізації”

З помилок, допущених у відносинах з Росією, наголосив Штайнмайєр, необхідно винести уроки і у відносинах з Китаєм. Німеччина “більше не повинна залежати від одного партнера у всьому світі в чутливих галузях”, попередив федеральний президент. Порівняно з Росією, залежність Німеччини від Китаю «в багато разів більша і складніша»: «Тут важливо завоювати більше партнерів, диверсифікувати постачальників та клієнтів», – сказав Штайнмаєр в інтерв’ю газеті «Wirtschaftswoche». «Завоювання більшої кількості партнерів, у тому числі в Азії, не означає кінця наших відносин з Китаєм. Це імператив обережності».

В інтерв’ю Штайнмаєр говорив про «нову фазу глобалізації». Для цього, за його словами, потрібна нова філософія. «Більш широке співробітництво, в якому на рівних бере участь більше держав і регіонів, як ніколи важливо в умовах нової глобалізації, але й більш вимогливе, ніж будь-коли, оскільки 21 століття характеризуватиметься багатополярністю багатьох сильних, впевнених у собі держав. Для нашої країни це означає: чим сильнішими ми об’єднаємося в мережу, тим успішнішими ми будемо», – пояснив Штайнмайєр. У той же час він попередив: «Усамітнення не служить миру в усьому світі, а ставить його під загрозу. Ізоляція не створює процвітання.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я