Війна проти України: така ситуація

27

Незважаючи на кілька російських повідомлень про перемогу над невеликим східноукраїнським містом Соледар, президент України Володимир Зеленський стверджує, що бої за місто продовжуються.

«Тяжка боротьба за Донецьк триває», – сказав Зеленський у своєму щоденному відеозверненні у п’ятницю ввечері. «Боротьба за Бахмут та Соледар, за Кремінну, за інші міста та села на сході нашої держави триває». Генеральний штаб Збройних сил України також повідомив у п’ятницю ввечері, що бої за Соледар продовжуються.

І російське військове керівництво, і сумнозвісні російські наймані сили Вагнера, розгорнуті в Соледарі, оголосили про взяття Соледара. При цьому, зокрема, воєнізована організація «Вагнер» заявила про успіх, після чого Міністерство оборони у Москві змирилося та приписало перемогу найманцям. «Вони вже гризуться між собою через те, кому приписати тактичне просування», – прокоментував цю суперечку Зеленський. За його словами, це вже “явний сигнал про провал”.

Якщо Соледар загинув, то вся лінія оборони від Сіверска до Бахмута, яку Київ утримує з липня, похитнеться. У поєднанні з повідомленнями про російські успіхи на південь від Бахмута це може поставити перед українськими військами питання про доцільність перебування там. Якби Україна відмовилася від Бахмута, наступними цілями для російської армії стали поки що відносно щадні міста Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка та Костянтинівка.

Міністр закордонних справ: П’ять держав готові поставити «Леопарду» Києву

За словами Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, п’ять європейських країн готові поставити Києву бойові танки Leopard-2. Бракує лише схвалення Берліна, сказав Кулеба у п’ятницю ввечері, як повідомляє «Українська правда». Таким чином, Україна опинилася «на півкроці від вирішення танкового питання». Франція розпочала дискусію, оголосивши про постачання важких колісних танків. Потім Польща «розбудила інші країни» своєю пропозицією поставити роту «Леопардам».

Читайте також:  Зеленський на саміті Ліги арабських держав

Після цього Фінляндія заявила про свою готовність приєднатися до європейської ініціативи та надати Україні танки “Леопард”. «І я знаю ще як мінімум три країни, які готові це зробити, але поки що не говорять про це», – сказав Кулеба. Вони ще чекали, коли «німці вийдуть і теж скажуть «так»».

Глава МАГАТЕ знову їде до України – експерти на всіх атомних електростанціях

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) наступного тижня направить до українських атомних електростанцій додаткових експертів для підвищення рівня ядерної безпеки. Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі вирушить в Україну для початку цієї місії, оголосило агентство ООН у Відні у п’ятницю ввечері. «Незабаром МАГАТЕ постійно буде присутня на всіх атомних електростанціях України, включаючи Чорнобильську», – сказав Гроссі. Необхідно зробити все можливе, щоб запобігти небезпеці серйозної ядерної аварії під час війни в Україні, сказав він.

З цієї причини, сказав Гроссі, його зусилля зі створення захисної зони навколо Запорізької атомної електростанції, яка неодноразово зазнала обстрілів, тривають. Майданчик Запорізької атомної електростанції, найбільшої в Європі, неодноразово ставав об’єктом нападів. Україна та Росія звинуватили в цьому один одного.

Київ очікує на вступ до ЄС менш ніж через два роки

Глава українського уряду Денис Шмигаль очікує, що його країна вступить до ЄС менш ніж за два роки. Шміхаль сказав про це у п’ятницю у зв’язку з майбутнім самітом ЄС у вузькому колі 3 лютого у Києві. Крім голови Комісії ЄС Урсули фон дер Ляйєн, на консультаціях в українській столиці очікується присутність десяти комісарів ЄС. «Цей візит не лише є важливим сигналом для продовження підтримки України у війні (проти Росії), а й показує, що ЄС відкритий для переговорного процесу щодо вступу України». У червні ЄС оголосив Україну кандидатом на членство в ЄС, поряд із Молдовою.

Читайте також:  Ердоган назвав лідера опозиції Кілічдароглу "п'яницею"

Що буде важливо у суботу

Бої на сході України продовжаться на 325 день агресивної війни Росії проти України – як і дебати про постачання бойових танків.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я