Грета Тунберг та тисячі людей очікуються на демонстрації у Лютцераті

173
Шведська кліматична активістка Грета Тунберг у суботу візьме участь у мітингу проти знесення села Лютцерат для видобутку бурого вугілля.

Поліція очікує 8000 учасників демонстрації в сусідньому селі Кейєнберг, яке, як і Лютцерат, належить до Еркеленця. Девіз демонстрації: «Не допустити виселення! За кліматичну справедливість».

Очікуються учасники із 50 міст

За словами організаторів, програма з виступами гуртів та живих артистів розпочнеться об 11.00, а сама демонстрація – о 12.00. За даними організації «П’ятниці для майбутнього», очікуються учасники з 50 міст та 14 федеральних земель. Адміністративний суд Ахена у п’ятницю ухвалив, що організатори можуть провести демонстрацію майже відповідно до плану, і скасував умови, висунуті поліцією, щоб змінити місце проведення. Лише використання тракторів на заході було заборонено на вимогу поліції.

“Ситуація в Лютцераті – це величезна міжнародна ганьба для уряду Німеччини”, – сказала Тунберг в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у Кельні. «Люди захищали Лютцерат протягом багатьох років як частину глобального руху за справедливість. Той факт, що люди роблять дії, є ознакою надії. 20-річний хлопець закликав усіх громадян приєднатись до демонстрації.

Тунберг обурена діями поліції

За даними поліції, у п’ятницю Тунберг відвідала місто Лютцерат у супроводі члена парламенту від партії “Зелених”. Увечері офіс Катрін Хеннебергер у Бундестазі підтвердив, що Тунберг супроводжувала депутата, який перебуває на місці як парламентський спостерігач. Тунберг розкритикувала дії поліції з виселення жителів села. “Насильство з боку поліції обурливе”, – сказав активіст кліматичного руху зі Швеції.

Начальник поліції Ахена Дірк Вайнспах відкинув звинувачення. “Мені незрозуміло, як вона прийшла до своєї разючої оцінки”, – сказав він в інтерв’ю Der Spiegel. «Вона використала більшу частину свого перебування, щоб поспілкуватися з пресою та зробити заяви. Перебуваючи майже поряд з нею, було проведено дуже ретельну роботу, щоб прибрати активістів з майданчика», – сказав Вайншпах увечері агентству dpa.

Читайте також:  Росія продовжує термін обов'язкової військової служби

З середи поліція зайнята розчищенням та знесенням ділянки, яку до цього моменту займали активісти кліматичного руху. Після цього енергетична компанія RWE хоче викопати вугілля, що знаходиться під ним. На думку уряду землі Північний Рейн-Вестфалія та федерального уряду, це необхідно для забезпечення енергетичної безпеки. Активісти заперечують це. За їхніми словами, бурого вугілля в кар’єрі, що діє, достатньо.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :