Повідомлення про швидку відставку Ламбрехт

152
Протягом кількох місяців міністр оборони Крістін Ламбрехт критикувала, за повідомленнями ЗМІ, тепер з’явилися ознаки швидких змін у керівництві міністерства. Газети Bild, Süddeutsche Zeitung та ntv повідомили у п’ятницю ввечері, що політик СДПН хоче піти у відставку. Проте Міністерство оборони не підтвердило це у відповідь на запитання Deutsche Presse-Agentur. Увечері прес-секретар пояснив, що це чутки, які не коментуватимуться.

Проте агентство dpa отримало інформацію від кількох сторін про те, що Ламбрехт може ухвалити рішення про призначення на цю посаду протягом найближчого тижня. У разі її відставки необхідно буде заповнити центральну посаду в кабінеті канцлера Олафа Шольца (СДПН), не останню чергу на тлі війни в Україні.

Профспілка вимагає відставки Ламбрехт

Представники федерального уряду та СПД відмовилися коментувати ці повідомлення. Керівництво Ламбрехт неодноразово критикувало, а опозиційний ХДС/ХСС неодноразово вимагав її відставки. Заступник голови парламентської групи ХДС/ХСС Йохан Вадефул зажадав роз’яснень.

Критики звинувачували Ламбрехт (57) у неквапливості при закупівлях для бундесверу чи відсутності досвіду, а також у її публічній зовнішності. Фотографія її сина, що подорожує вертольотом бундесверу, потрапила в негативні заголовки. Нещодавно роздратування викликало новорічне повідомлення, опубліковане на Instagram, в якому вона говорила про війну в Україні, що супроводжується новорічним феєрверком.

Міністерство оборони стало об’єктом додаткової уваги внаслідок агресивної війни Росії проти України. У відповідь на це уряд Німеччини запустив програму вартістю 100 мільярдів євро для кращого оснащення бундесверу – модернізація збройних сил є грандіозним завданням. Міністерство оборони також відіграє важливу роль у підтримці України.

Шольц приймає бік Ламбрехт

У середині грудня канцлер Шольц став на захист міністра оборони. “У бундесверу є першокласний міністр оборони”, – сказав Шольц в інтерв’ю газеті Süddeutsche Zeitung. «Я можу тільки дивуватися деяким критичним зауваженням». Він сказав, що тепер йдеться про довгострокове зміцнення бундесверу та надійне оснащення його зброєю та боєприпасами.

Читайте також:  «Важливий удар проти російського шпигунства»

Заступник голови парламентської фракції ХДС/ХСС Вадефул заявив виданню Redaktions Netzwerk Deutschland (RND), що відставка назріла. «Канцлер занадто довго тримався за неї і тепер має швидко усунути невизначеність. Насамперед, цього можуть чекати солдати». Швидко означає ці вихідні. «Наступного тижня відбудеться засідання Бундестагу, а в Рамштайні пройдуть переговори щодо подальшої військової допомоги Україні. Німеччина не може уявити себе з черговим міністром оборони», – наголосив політик ХДС.

Кубицький: “Можливий варіант серйозних перестановок у кабінеті міністрів”

Заступник лідера ВДП Вольфганг Кубіцкі порушив питання про можливість серйозних перестановок у кабінеті міністрів. Можливе нове призначення до міністерства оборони залежатиме від партнера із соціал-демократичної коаліції, сказав він в інтерв’ю газетам Funke Mediengruppe. «Цього разу буде добре, якщо це надзвичайно важливе міністерство очолить людина, яка має необхідні фонові знання». Він сказав, що не може оцінити, чи канцлер Шольц розглядає можливість серйозних перестановок у кабінеті міністрів. «Однак він також мав взяти до уваги той факт, що багато міністерств, укомплектованих соціал-демократами, представляють не найкращий образ у суспільному сприйнятті».

Згідно з опитуванням, більшість німців виступають за відставку Ламбрехт. Такими є результати «Політбарометра» ZDF, опубліковані в п’ятницю. За даними опитування, 60 відсотків опитаних висловилися за відставку міністра, 25 відсотків – проти.

Ламбрехт очолила Міністерство оборони із початком роботи «світлофорного» уряду у грудні 2021 року. Раніше вона обіймала посаду федерального міністра юстиції в останньому кабінеті Ангели Меркель (ХДС), а після відставки Франциска Гіффі очолила також Міністерство у справах сім’ї.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я