Україна покладається на зброю Заходу для звільнення окупованих територій. Зеленський дякує декілька країн за постійну підтримку – у тому числі Німеччину.
Війна проти України: ситуація на 18 червня
Війна проти України: ситуація на 18 червня У розпал контрнаступу України президент Володимир Зеленський подякував західним партнерам за постійну військову допомогу. Зеленський також прямо згадав Німеччину у своєму вечірньому відеозверненні, яка оголосила про постачання до атакованої країни ще 64 ракет ППО Patriot.
У затопленій південній українській області Херсон кількість загиблих продовжує зростати і через півтора тижні після руйнування греблі. У Санкт-Петербурзі, Росія, африканська делегація зустрілася з лідером Кремля Володимиром Путіним, щоб подати свою мирну ініціативу для України, на яку не покладається великих надій.
Зеленський дякує Німеччині – посол України вимагає більше зброї
«Німеччина, дякую вам (…) за незмінну силу у захисті життів від російського ракетного терору», – сказав Зеленський. Раніше, однак, посол України в Німеччині Олексій Макєєв також зазначив, що його країна потребує більшої підтримки Заходу для захисту від Росії: «Підтримка Заходу потрібна для нашого виживання. Але її недостатньо: у нас дві системи “Іріс-Т”, кілька “Патріотів”, – сказав Макєєв в інтерв’ю газеті Berliner Zeitung, маючи на увазі дві системи протиповітряної оборони.
«Київ добре захищений ними, але в інших місцях необхідно більше систем ППО, бронетехніки та танків». Дипломат повторив вимогу України щодо надання винищувачів та боєприпасів дальньої дії.
Руйнування греблі: кількість загиблих продовжує зростати
Тим часом через півтора тижні після руйнування Каховської греблі кількість загиблих у Херсонській області на півдні України продовжує зростати. Українська влада повідомляє про 16 загиблих внаслідок руйнівних повеней, а російські окупанти на іншому березі Дніпра – про 29. Десятки жителів досі вважаються зниклими безвісти.
Україна звинувачує Росію у навмисному підриві греблі, і багато міжнародних експертів також вважають це ймовірним. Москва заперечує звинувачення.
Африканська делегація закликає Москву до переговорів
Під час візиту до Санкт-Петербурга представники кількох африканських держав закликали Росію до переговорів із Україною. «Ми хотіли б закликати вас розпочати переговори з Україною», – заявив лідер Африканського союзу та президент Коморських островів Азалі Ассумані на зустрічі з главою Кремля Путіним, повідомляє агентство «Інтерфакс». Згідно із заявою, лідер ПАР Сиріл Рамафоса сказав: «Ми переконані, що настав час для обох сторін розпочати переговори та покласти край цій війні».
Делегація, до якої також входять представники Єгипту, Сенегалу, Замбії, Республіки Конго та Уганди, заявила, що розробила план із десяти пунктів у рамках своєї мирної ініціативи. За даними державного інформаційного агентства ТАРС, Путін говорив про «зважений підхід африканських друзів до української кризи». Однак надії на успіх вкрай малі після майже 16 місяців агресивної війни Росії. Перед візитом до Санкт-Петербурга делегація відвідала президента України Володимира Зеленського у Києві у п’ятницю.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг застеріг від уявного світу в Україні. Ми всі хочемо, щоб ця війна закінчилася. Але, щоб світ був міцним, він має бути справедливим», – сказав Столтенберг в інтерв’ю газеті Welt am Sonntag. «Світ не може означати заморожування конфлікту та ухвалення угоди, продиктованої Росією. Тільки Україна може визначити прийнятні умови», – наголосив генеральний секретар НАТО. «Чим більше окупованих територій Україна зможе звільнити, тим більше у неї шансів за столом переговорів досягти справедливого та міцного миру», – додав він.
Що важливо сьогодні
Держсекретар США Ентоні Блінкен прибув сьогодні до Китаю із дводенним візитом – це його перша поїздка до Народної Республіки. Серед іншого підтримка Китаєм війни Росії в Україні є джерелом розбіжностей між двома країнами.