Німецькою зброєю на території Росії: німецька віза

6

Головні союзники України останніми днями явно узгодили нову політику, яка переводить війну до нового регістру. Німеччина та інші країни дозволили Києву застосовувати зброю, що передається ними, на визнаній території Росії. Яка саме німецька зброя і де можна застосовувати? І що це взагалі означає?

Німецькою зброєю на території Росії: Німеччина дає добро Україні

Тепер можна бити німецькою зброєю територією Росії, військовими цілями. Німеччина дала Києву добро на такі удари.

Слідом за Байденом

Але відразу після того, як президент США Джо Байден, який довго розмірковував, схвалив удари ЗСУ по російських територіях зброєю США і негласно вирішив, що Україна може використовувати передану їй американську зброю для ударів по території Росії, було й чітке рішення уряду Німеччини. Міністр оборони назвав це адаптацією стратегії. «Це рішення правильне. Так ми завжди чинили від початку війни, яку Путін веде проти України. Ми адаптувалися до ситуації, відповідно скоригували нашу стратегію».

Ще раніше або одночасно ще кілька країн заявили про те, що Україна має право розпорядитися переданими озброєннями, як вважає за потрібне, тобто зняли прикордонний бар’єр і відкрили можливість поразки цілей у Росії.

Легалізовано обмежений військова відповідь щодо артилерійських позицій, ракетних баз і командних центрів на території противника, що володіє ядерною зброєю. За це ратував і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Німеччина просто вбудовалась у загальний тренд. Самостійно їй приймати подібні рішення скрутно, принаймні – з тим керівництвом, яке є сьогодні. «Разом із нашими найближчими союзниками та у тісному діалозі з українським урядом ми постійно адаптуємо нашу підтримку до розвитку війни»– Коментував прес-секретар уряду Штеффен Хебешрайт, який оголосив про рішення.

Читайте також:  Бербок оголосила про "відновний наступ"

Яка саме зброя?

Варто зауважити, що для завдання ударів по російській армії на визнаній світом території РФ можна застосувати дві німецькі системи озброєнь. Це самохідна гаубиця Panzerhaubitze 2000 та броньована ракетна система залпового вогню Mars II.

Як коментує BILD, радіус, яким ЗСУ може завдавати ударів німецькою зброєю на території Росії, невеликий. Максимальна зона ураження цілей за кордоном становить не більше сорока кілометрів.

При цьому уряд Німеччини не поспішає передавати Україні справді далекобійну зброю – таку, як крилаті ракети Taurus (дальність поразки – 500 кілометрів).

Врятувати багатостраждальний Харків

Щоправда, цей США та Німеччина дозвіл стосується лише оборони Україною Харківської області. Близькість до кордону там особливо очевидна.

Але чи зможуть і чи захочуть американці та німці пильно контролювати ситуацію? Припустимо, зможуть і захочуть. Але тенденцію позначено.

І чим можна буде «покарати» Україну за надто вільне трактування дозволу, неясно.

Ставки зростають

Отже, головні союзники України останніми днями явно узгодили нову політику, яка переводить війну в новий регістр. Це не змінить балансу сил, але сильно ускладнить наступальні можливості Росії або взагалі змусить забути про наступ.

Днями Путін видав у своєму стилі полублатного шантажу порцію туманних загроз тим, хто прямо чи опосередковано буде залучений до ударів територією Росії. А особливо чомусь «малим країнам».

Росія навіть провела навчання з розгортанням тактичної ядерної зброї. Але це могло мати протилежний ефект. Залякати не вдалося, навпаки, підштовхнуло до рішень.

Хоча в пандан у Європі не на жарт сполошився головний дружбан Путіна угорський автократ Орбан. Він де боїться майже вже неминучої великої війни, куди мало не силою втягують і маленьку, обділену в ХХ столітті територіями Угорщину, як колись німецькі нацисти змушували угорців проводити геноцид євреїв.

Читайте також:  Війна в Україні 22 грудня

Де євреї, а де українці. Але Орбану з високого берега Дунаю, звичайно, видніше.

Втім, цей європейський вовк-одинак ​​може лише огризатися. Право вето у нього, схоже, забрали. Та й чи було воно?

F‑16 – Україна

Раніше було погоджено постачання найближчими місяцями американських винищувачів F‑16 до України. Українці покладають на F-16 особливі сподівання. Ці літаки можуть збивати крилаті ракети, позбавляючи міста смертоносних російських нальотів.

Схоже, ця новина не втішила російську владу. Глава МЗС Лавров заявив, що Росія розглядатиме постачання літаків до України, як “сигнал НАТО про готовність до ядерної ескалації”. Не більше не менше. Лавров додав, що F‑16 тривалий час використовувалися як «основний засіб доставки» ядерних ракет. Що за ракети маються на увазі зараз, він не уточнив.

Бі Бі Сі констатує, що ЗСУ передадуть досить старі винищувачі. Вони дуже відрізняються за своїми можливостями від останніх модифікацій F‑16, які США постачають до інших країн. Але лиха біда почало.

Буквально щойно Нідерланди заявили, що не будуть проти, якщо Україна вирішить використовувати передані їй F‑16 над територією Росії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я