Франція та Німеччина обіцяли Зеленській зброї

27

Президент України Володимир Зеленський повернувся до Києва із обіцянкою подальшої військової допомоги від Німеччини та Франції. Вчора в Берліні та Парижі Зеленський знову наполягав на постачанні винищувачів.

Однак і канцлер Олаф Шольц (СДПН), і президент Еммануель Макрон відреагували обережно. Глава французької держави, однак, хотів прокоментувати питання щодо подальшої військової допомоги Україні в телевізійному інтерв’ю у понеділок увечері, за даними Єлисейського палацу. Деталі спочатку залишалися відкритими.

Військова допомога на суму 2,7 мільярда євро

Тема винищувачів повторюється, сказав Паріс, додавши, що питання, ймовірно, є дещо передчасним. Перш ніж поставити літак, необхідно підготувати пілотів. Навчання займає якийсь час, а українські пілоти не проходили навчання на французьких моделях. Щодо винищувачів Шольц сказав, що Німеччина поставила Україні дуже багато винищувачів. Німеччина зосереджена на підтримці оборонної кампанії. Після США Німеччина є другим найбільшим прихильником України.

Щоб протистояти російській агресивній війні, Німеччина зобов’язалася надати військову підтримку на суму ще 2,7 мільярда євро. Серед іншого, 20 додаткових бойових машин піхоти Marder, 30 танків Leopard-1 та чотири системи ППО Iris-T SLM мають бути надані німецькою оборонною промисловістю. Франція пообіцяла поставити десятки бронемашин та легких танків, а також системи ППО дальньої дії. Крім того, цього року Франція має навчити ще тисячі українських солдатів.

Зеленський дякує Німеччині

Зеленський подякував Німеччині та Франції за військову підтримку. «Я дякую президенту Німеччини Франку-Вальтеру Штайнмайєру, канцлеру Німеччини Олафу Шольцю та німецькому народу за сильний оборонний пакет, за їхнє лідерство у захисті життів від російського терору разом з нами», – написав Зеленський у Twitter. Він зазначив, що вдячний Макрону та всьому французькому народу «за військову підтримку наших бійців, яка допомагає у боротьбі з російськими терористами». «Разом ми наближаємо світ для всіх українців та європейців», – написав він.

Читайте також:  Зробити словесні сексуальні домагання караним злочином

Зеленський прибув учора з першим візитом до Німеччини з початку вторгнення Росії, після переговорів у Римі. У Берліні Зеленський зустрівся, зокрема, із канцлером Шольцем. У другій половині дня Зеленському та українському народу було вручено премію Карла Великого в Ахені за заслуги перед європейською єдністю.

Несподіваним кроком Зеленський вирушив до Парижа, де зустрівся з Макроном – це був його другий візит до Франції початку війни. Питання про те, чи хотів український президент відлетіти того ж вечора чи після ночівлі в Парижі, залишилося відкритим, у тому числі і з міркувань безпеки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я