Мерц відкидає звинувачення у популізмі

16

Лідер ХДС Фрідріх Мерц відкинув звинувачення у популізмі та застеріг від вирішення гострих питань, побоюючись порівняння з AfD. «Ми також маємо вміти вирішувати проблеми. Навіть іноді із формулюваннями, які не всім подобаються», – сказав Мерц у суботу на політичному з’їзді своєї партії у Берліні. «Це не те саме, що бути правим. І це означає, що це расизм. І насамперед це ніде не є мовою AfD».

«AfD не повинна заважати нашому мовному простору», – наголосив Мерц у розмові з Ральфом Фюксом, колишнім виконавчим директором Фонду Генріха Бьолля, близького до «зелених». «Ми самі визначаємо це відповідно до наших принципів». AfD класифікується Управлінням захисту конституції як передбачуваний правий екстремізм. За опитуваннями, вона частково займає 19 відсотків у федеральному уряді, що робить її другою за силою силою після ХДС/ХСС та випереджає СДПН та «зелених».

Мерц: Дивіться народу в рот, не говоріть після його рота

Мерц так визначив різницю між демократією і популізмом: «Дивитись народу в рот – це демократія. Говорити за ротом народу – це популізм». Завдання народної партії – «слухати і дивитися, що обговорюється у народі, які емоції країни». Ці емоції мають бути підхоплені, зібрані в пучок та підняті до політичного центру. “Це і є завдання народної партії”.

Лідер ХДС: світлофори завдають шкоди інститутам демократії

Мерц, який також є лідером найбільшої опозиційної фракції в Бундестазі, різко критикував підхід федерального уряду до захисту клімату. Він заявив, що «зелені», і особливо міністр економіки Роберт Хабек, намагаються досягти незаперечної мети «за допомогою методики, яка засмучує більшу частину населення». У «зелених» існує «жорсткість» у просуванні своїх політичних вимог у парламенті, яка не враховує права меншості опозиції. Мерц говорив про масштабні збитки, завдані інститутам демократії.

Читайте також:  Лідер фракції Союзу закликає до проведення саміту із Шольцем з питань біженців

Мерц іноді звинувачується своїми політичними суперниками, а також за зачиненими дверима у своїх власних лавах у схильності до популістського перебільшення. В інтерв’ю Fücks політик ХДС зізнався, що його все ще обтяжує те, що він говорив про нібито «соціальний туризм» у зв’язку з біженцями з України. Він вибачився за помилку.

Водночас Мерц наголосив: «Паші не зміняться». Раніше цього року у зв’язку з новорічними заворушеннями в Берліні він сказав на ток-шоу «Маркус Ланц» про роботу з вчителями: «А потім вони хочуть закликати цих дітей до порядку, і наслідком цього є те, що в школах з’являються батьки та забороняють це робити. Особливо якщо це вчителі-жінки, щоб вони трохи відчитали своїх синів, маленьких пашів».

Похвала від Фюкса із партії зелених

Фюкс похвалив Мерца за його неодноразове жорстке відмежування від AfD. Але ХДС слід остерігатися переймати лексику AfD, попередив він. Демократичні партії не повинні займатися політичним отруєнням та не повинні демонізувати своїх опонентів».

Зелені» – потенційний коаліційний партнер?

Як правоцентристська партія, ХДС справді має відрізняти себе від «зелених», визнав Фюкс, але не віддаляючись від них так сильно, як від AfD. Він сказав Мерцю: «AfD – наш спільний супротивник, супротивник відкритого суспільства. Зелені – ваш потенційний партнер із коаліції». Він закликав лідера ХДС: «Ви маєте навести мости, зокрема й до цього еколого-ліберального сучасного центру». Він сказав, що між «зеленими» та ХДС існує конкуренція за те, хто є сучасною партією середнього класу. Мерц відповів: “Ми не ведемо тут дебати про коаліцію”.

Ліннеманн: Нова програма знову актуальна

Голова комісії з програми та віце-голова ХДС Карстен Ліннеманн підкреслив, що федеральні вибори 2021 року були програні «бо ХДС більше не досить добрий». Нова програма має повернути партію «на сучасний рівень». Контури вже є. Ліннеман згадав, наприклад, позиціонування «соціального року», який можливий не тільки для бундесверу або пожежної охорони. У соціальній політиці, за його словами, ті, хто не може працювати, мають отримувати повну підтримку держави. Ті, хто може працювати, мають працювати. Це також важливо для прийняття до спільноти солідарності.

Читайте також:  Ченчер зустрівся з главою уряду

Базова програма має бути прийнята у 2024 році

Християнські демократи хотіли зробити наступний крок у розробці програми та репозиціонуванні партії за допомогою основного з’їзду після їхньої передвиборчої катастрофи у 2021 році. Програма має бути прийнята на федеральному партійному з’їзді на початку травня наступного року. Цьогорічний маніфест датується 2007 роком.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я