Верховний суд дозволив Трампу грати на якийсь час

17

Верховний суд дозволив Трампу грати на якийсь час

Спеціальний прокурор Сміт хоче притягнути Дональда Трампа до кримінальної відповідальності за його роль у штурмі Капітолію. Неясно, чи можливо це взагалі – тоді Трамп ще обіймав свою посаду і, отже, був недоторканним. Верховний суд поки що не хоче займатися цим питанням. Це підходить для тактики затягування Трампу.

Колишній президент США Дональд Трамп грає на якийсь час у рамках висунутих проти нього звинувачень у спробі фальсифікації виборів – і тепер досяг успіху. Верховний суд США оголосив, що поки не розглядатиме питання недоторканності Трампа. Це означає, що запланований на початок березня у столиці США Вашингтоні судовий розгляд у справі шахрайства на виборах проти Трампа більше не відбудеться.

Це рішення стало важким ударом для спеціального прокурора Джека Сміта, який звинуватив Трампу в спробах скасувати результати президентських виборів 2020 року. Тим часом з'явилися нові аудіоматеріали, які, як стверджується, свідчать про те, як Трамп чинив тиск на виборчі органи після виборів. Спеціальний прокурор Сміт звернувся до Верховного суду з проханням швидко роз'яснити, чи можна притягти Трампа до федеральної відповідальності за його поведінку після виборів три роки тому, чи його захищає президентський імунітет. Прихильники Трампа увірвалися до будівлі парламенту у Вашингтоні 6 січня 2021 року, підбурювані тоді ще президентом. Внаслідок заворушень загинули п'ятеро людей.

Адвокати Трампа стверджували, що республіканця не може бути притягнуто до юридичної відповідальності за дії, які входили до його обов'язків як президента. Проте суддя, котрий розглядав справу, відхилив відповідне клопотання. Команда Трампа подала апеляцію на це рішення, і тепер справа перебуває у суді апеляційної інстанції. Проте спеціальний прокурор Сміт вибрав незвичайний шлях: він хотів обійти апеляційний суд і звернувся безпосередньо до Верховного суду з проханням швидко прояснити питання про те, чи екс-президенти мають імунітет від судового переслідування на федеральному рівні: «Ця справа стосується питань виняткової національної важливості». Проте Верховний суд відхилив його прохання без пояснення причин.

Читайте також:  У США очікується імпічмент Трампу

Тому апеляція має пройти через суд, що може тривати деякий час. Усні слухання в апеляційному суді призначено на 9 січня. Можна припустити, що після рішення суду справа повернеться до Верховного суду. Таким чином, судовий процес проти Трампа у Вашингтоні на початку березня малоймовірний, оскільки доведеться чекати на рішення вищої судової інстанції.

Також стверджується, що Трамп намагався маніпулювати результатами виборів у Мічигані.

Трамп, якому все ще загрожують нові кримінальні звинувачення, хоче знову увійти до Білого дому за республіканців. 77-річний кандидат лідирує з великим відривом у внутрішньопартійних опитуваннях – праймеріз із його кандидатури розпочнуться за кілька тижнів. Поки що все вказує на повторення передвиборчої кампанії між Трампом і чинним президентом Джо Байденом. Трамп розраховує відкласти судові провадження проти нього до закінчення виборів. Якщо він переможе, зможе попросити свого генерального прокурора припинити федеральне розслідування проти нього.

Водночас у США викликав переполох репортаж у газеті Detroit News. Газета написала про аудіозапис Трампа від листопада 2020 року, який, за її словами, вдалося отримати. На цьому записі Трамп нібито чинить тиск на двох співробітників виборчої комісії , щоб ті не підтверджували результатів виборів в одному з важливих округів американського штату Мічиган. У відповідь на це повідомлення прес-секретар Трампа Стівен Чунг заявив, що «всі дії президента Трампа були здійснені на виконання його обов'язку як президента Сполучених Штатів сумлінно дотримуватися закону та забезпечувати чесність виборів». Передбачуваний телефонний дзвінок Трампа вписується в ту модель поведінки республіканця, який на той час закликав чиновників, співробітників виборчих комісій та політиків не визнавати результатів президентських виборів.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я