Вчені MIT виявили причину стабільності клімату Землі

17

На Землі існує механізм зворотного зв’язку, який не дозволяє клімату катастрофічно змінитися, заявили вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT). Вони проаналізували динаміку кліматичних змін за останні 66 мільйонів років. Science Advances.

Відомо, що Землі траплялися як глобальні потепління, і льодовикові періоди. Проте життя тривало, оскільки температура трималася в межах відповідного для її існування діапазону.

Вчені зробили висновок, що такий природний механізм може бути пов’язаний з силікатним вивітрюванням. Ерозія порід запускає хімічні реакції, які витягують вуглекислий газ із атмосфери і цим перешкоджають катастрофічному потеплінню.

Команда MIT застосувала для вивчення палеокліматичних даних математичний аналіз, щоб виявити закономірності. Результати показали, що клімат Землі проходить певні цикли, і відхилення від середньої температури поступово нівелюються. За тривалістю ці цикли збіглися з часом, який потрібний для силікатного вивітрювання.

Без вивітрювання температура Землі мала постійно зростати, доки стала непридатною життя. Вчені зазначили, що цей механізм допоможе планеті впоратися з поточним потеплінням. Але є й погана новина – для цього буде потрібно кілька сотень мільйонів років.

«З одного боку, ми знаємо, що сьогоднішнє глобальне потепління зрештою буде зведено нанівець завдяки цьому стабілізуючому зворотному зв’язку. Але з іншого боку, для цього будуть потрібні сотні тисяч років, що недостатньо швидко, щоб вирішити наші сьогоднішні проблеми», – наголосили автори наукової роботи.

Раніше стало відомо, що кліматологи навчилися більш точно прогнозувати екстремальні погодні явища. Новий спосіб на 20-40% точніше за попередні.

.

Читайте також:  Обмеження на в'їзд для екстремістських поселенців

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я