В умовах міграційної кризи ХДС/ХСС закликає до рішучих дій

8

Вищі політичні діячі ХДС/ХСС закликають федеральний уряд швидше приймати рішення щодо міграційної кризи. У зв’язку з цим лідер ХДС Фрідріх Мерц звернувся із пропозицією до канцлера Олафа Шольца.

В умовах міграційної кризи ХДС/ХСС закликає до рішучих дій

У разі міграційної кризи ХДС/ХСС необхідні швидші дії федерального уряду. З відповідними вимогами виступили голова ХДС Фрідріх Мерц та прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер (ХСС) на Дні Німеччини Союзу юнг у Брауншвейзі. Мерц зробив нову пропозицію канцлеру Олафу Шольцу про переговори щодо міграції.

Мерц пропонує канцлеру невелику переговорну групу

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) запропонував федеральним землям та «демократичній опозиції» «пакт німецької» для просування реформ – наприклад, щодо обмеження нелегальної міграції. Мерц наголосив, що вони готові укласти такий пакт. «Єдине, що сталося досі, – це дуже хороша вечеря минулої п’ятниці, але не більше», – критично відповів Мерц про пакт. Шольц також запросив Мерца на вечірню дискусію з прем’єр-міністрами земель Борисом Райном (ХДС) та Штефаном Вайлем (СДПН) на тему міграції.

Однак тепер Мерц запропонував канцлеру провести переговори у складі невеликої переговорної групи щодо шляхів обмеження нелегальної міграції. До того ж, у листі до Шольца, датованого п’ятницею, Мерц пропонує йому, також від імені лідера державної групи ХСС Олександра Добриндта, «призначити невелику переговорну групу з рівним представництвом від вашого уряду та моєї парламентської групи, щоб розпочати переговори з цього питання».

Шольц: потрібно депортувати більше та швидше

Крім того, нещодавно Шольц заявив про свій намір вжити жорсткіших заходів щодо осіб, які отримали відмову у наданні притулку, а також обмежити нелегальну міграцію до Німеччини. «Ми повинні, нарешті, масово депортувати тих, хто не має права залишатися в Німеччині», – Заявив політик СДПН в інтерв’ю газеті Der Spiegel. До того ж, за його словами, виїхати мають ті, хто не може посилатися на підстави для захисту та не має перспективи залишитися в країні. «Безумовно ми маємо депортувати більше та швидше».

Читайте також:  Verdi пообіцяв страйк держслужбовців

Крім того, за перші дев’ять місяців цього року до Німеччини без дозволу в’їхало більше людей, ніж за попередні шість років. З січня по вересень було зареєстровано 92 119 осіб, повідомила федеральна поліція у Потсдамі. Крім того, востаннє ця кількість була перевищена у 2016 році – після так званої кризи біженців – 111 843 особи. Минулого року їх було 91 986 людей.

У вересні 2023 р. федеральна поліція нарахувала 21 366 несанкціонованих мігрантів – приблизно вдвічі більше, ніж у липні (10 714 осіб). Це найвищий місячний показник із лютого 2016 р., коли було зареєстровано 25 650 осіб.

Зедер закликає створити у Німеччині прикордонну поліцію

Минулого понеділка федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) повідомила Комісію ЄС про запровадження фіксованого контролю на кордонах із Польщею, Чехією та Швейцарією на початковий десятиденний період. Фезер хоче обмежити нелегальну імміграцію та боротися з незаконним ввезенням мігрантів.

До того ж, на думку прем’єр-міністра Баварії Маркуса Зедера (ХСС), стаціонарний прикордонний контроль не є достатньою умовою. Він закликав створити по всій Німеччині прикордонну поліцію на баварський зразок. «Нам потрібна така прикордонна поліція для всієї Німеччини на кордоні, недостатньо лише в Баварії, нам це потрібно загалом», – Заявив Зедер. До речі, у Баварії прикордонна поліція існує вже п’ять років.

Віце-президент ХСС Вебер скептично ставиться до прикордонного контролю в країні

Лідер парламентської фракції ЄНП Манфред Вебер має сумніви щодо ефективності прикордонного контролю. «Невже ми всерйоз віримо, що повторне запровадження національного прикордонного контролю може стати вирішенням проблеми?» – заявив Вебер у суботу у Брауншвейзі. Вебер також пояснив, що він лише частково вірить у те, що через контроль на деяких автобанах до Німеччини прибуватиме менше біженців. Він скоріше висловився за зміцнення зовнішніх кордонів Європи. «Я хочу, щоб ми нарешті змогли захистити наші європейські кордони та зберегти свободу пересування в Європі».

Читайте також:  Джонсон сильно постраждав після заяви про "партгейт"

Клінгбайль проти верхньої межі прийому біженців

За одну вимогу Зьодер отримав зустрічний вітер від Ларса Клінгбайля. Федеральний лідер СДПН також висловився проти верхньої межі прийому біженців. «Верхня межа недоцільна», – Заявив Клінгбайль в інтерв’ю газеті Welt am Sonntag. Крім того, він не вірить, що у федерального уряду вистачить холоднокровності та безсердечності. наприклад, ЩОБ відмовити жінці з Ірану, яка переслідується за політичними мотивами, якщо верхня межа вже досягнута.

До того ж, під час передвиборчої кампанії до парламенту землі прем’єр-міністр Баварії Зедер як орієнтир називав верхню межу прийому біженців у розмірі близько 200 тис. осіб. Міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) вже відмовилася від цієї ідеї для федерального уряду.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я