СДПН хоче нову концепцію оподаткування

13

Більша швидкість у розширенні інфраструктури та більша справедливість у податках – дві основні вимоги, які пролунали на дводенному виїзному засіданні СДПН. Однак не по всіх темах є чіткі оголошення.

 

СДПН хоче нову концепцію оподаткування

Хто оплачує витрати, пов’язані із кризою? Цим ключовим питанням СДПН хоче випробувати податкову і фінансову політику Німеччини. «Ми хочемо подивитися, як ми можемо зміцнити доходну частину держави», – сказав лідер партії Ларс Клінгбайль після закритого засідання партійного керівництва у Берліні. При цьому питання розподілу та справедливості мають знову вийти на перший план. Комісія СДПН у складі одинадцяти осіб має розробити нову концепцію фінансової та податкової політики.

На своєму дводенному засіданні керівництво СДПН підтримало канцлера Олафа Шольца (СДПН) за його курс на постачання зброї Україні. Однак він не зайняв позицію щодо постачання бойових танків. Не обійшлося на закритому засіданні і без наступної теми: запеклої критики міністра оборони СДПН Крістіни Ламбрехт за її новорічне послання, яке супроводжувалося новорічним феєрверком. “Ми не оцінювали поведінку міністрів”, – сказав Клінгбейл.

Комісія з одинадцяти членів розробить фінансову концепцію

Вже в неділю СДПН ухвалила резолюцію за прискорення модернізації інфраструктури у Німеччині. Друге основне посилання виїзного засідання стосувалося державних фінансів. СДПН вже закликала до підвищення податків для заможних на федеральних виборах 2021 року. Однак під час коаліційних переговорів про створення «уряду світлофора» ВДП рішуче виступала проти таких планів.

Зважаючи на фінансову ситуацію, що змінилася, з великими витратами на пом’якшення енергетичної кризи, СДПН тепер стверджує, що питання виникає заново. Тому керівництво партії призначило комісію з одинадцяти осіб на чолі з лідерами партії Клінгбайлем та Саській Ескен для розробки нової фінансової концепції.

Читайте також:  Солідарність з палестинцями - Критика Грети Тунберг

До складу комісії входять фінансові та бюджетні політики з фракції Бундестагу, а також лідер Juso Джесіка Розенталь, державний секретар у відомстві канцлера Йорг Кукіс та фінансові політики з федеральних земель.

Фіскальна політика: у коаліції слід очікувати напруженості

СДПН стверджує, що не можна нехтувати важливими інвестиціями в майбутнє в галузі освіти, захисту клімату, енергопостачання, мобільності та охорони здоров’я, незважаючи на складне фінансове становище федерального уряду. У той самий час розподіл витрат і вигод кризових років і нинішніх потрясінь має призводити до зростання соціальних перекосів. «Швидше, у нас є завдання та можливість поставити інвестиції в наше спільне майбутнє на справедливішу та стійкішу основу – і таким чином зміцнити солідарність та згуртованість у нашому суспільстві», – заявляє комісія.

Таке формулювання має викликати тривогу у партнера з коаліції – ВДП. Ліберали рішуче виступають проти підвищення податків, навіть якщо воно має торкнутися лише найбагатших. У своєму внутрішньому концептуальному документі міністерство фінансів лідера ВДП Крістіана Лінднера нещодавно знову чітко відмовилося від підвищення податків за допомогою «енергетичної солі», підвищення верхньої податкової ставки чи запровадження податку на багатство. Натомість Лінднер виступає за зниження податкового навантаження і, наприклад, за відміну надбавки за солідарність також для платників податків з високими доходами.

Явне неприйняття тривалішого терміну служби ядерної зброї

СДПН дала чітку відмову на експлуатацію трьох атомних електростанцій (AKW), що залишилися, після 15 квітня. «Рішення щодо дебатів прийнято. Канцлер ухвалив чітке рішення. Три атомні електростанції працюватимуть до квітня цього року», – сказав Клінгбайль.

Шольц вирішив багатомісячну суперечку коаліції про терміни служби атомних електростанцій, скориставшись своїм правом видавати директиви та встановивши 15 квітня як дату поступової відмови від використання атомних електростанцій. Це було прийнято партнерами з коаліції, «зеленими» та ВДП, сказав Клінгбайль. “У цьому питанні нічого не можна змінити”. Минулого тижня федеральний міністр транспорту Фолькер Віссінґ (СвДП) запропонував передати рішення про продовження терміну служби ядерних установок до рук експертної комісії.

Читайте також:  Покійний Папа Римський Бенедикт XVI покладено у базиліці Святого Петра

«Безмовна» підтримка курсу канцлера по Україні

Керівництво СДПН повністю підтримує курс канцлера в Україні, сказав Клінгбайль. Це стосується й рішення про відправку бойових машин піхоти “Мардер” до України, сказав він. «Ми підтримуємо Україну, і ця підтримка триватиме», – наголосив Клінгбейл.

Минулого тижня Німеччина та США оголосили про постачання Україні бойових машин піхоти після тривалого коливання. Політики зі СвДП і «зелених» висловилися за те, щоб тепер надати основні бойові танки Leopard як наступний крок у боротьбі з російськими агресорами. Польща створила європейський альянс для постачання цих танків. Клінгбейл не прокоментував саме ці вимоги та пропозиції.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я