В атмосфері білого карлика вперше виявили цезій

10

Міжнародна група астрономів за допомогою телескопа Far Ultraviolet Spectroscopic Explorer (FUSE) проаналізувала склад атмосфери гарячого білого карлика HD 149499B. Дослідження показало, що у атмосфері присутній цезій. Це перший випадок виявлення цезію на зірці такого типу. arXiv.

Білі карлики (WD) – це ядра зірок, які повністю вичерпали своє паливо і скинули зовнішні шари. Вони мають дуже сильну гравітацію.

Раніше вважалося, що їх атмосфера складається з чистого водню або з чистого гелію. Але останні дослідження показали – невелика частина білих карликів містить важчі елементи.

Автори нової наукової роботи ідентифікували цезій в атмосфері білого карлика температурою 49500 Кельвінів. Зміст цього елемента оцінили як -5,45 по відношенню до гелію та -3,95 у перерахунку на масову частку.

Відкриття цезію пов’язали із радіаційною левітацією. Тяжкі елементи ефективно поглинають фотони з випромінювання, що виходить із ядра зірки. Частина енергії перетворюється на зовнішній імпульс, виштовхуючи фотони у бік фотосфери (нижній шар атмосфери зірок). Завдяки цьому процесу у фотосферах гарячих зірок накопичується велика кількість важких елементів (набагато більше, ніж на Сонці).

Раніше астрономи знайшли залишки найстарішої планетної системи Чумацького Шляху. Її вік оцінили у 10 мільярдів років.

.

Читайте також:  Великий телескоп зробив нові знімки Туманності Конус

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я