Руїни храму Посейдона виявили археологи у Греції

11

Грецькі археологи виявили на заході Пелопоннесу залишки стародавньої будови. Вони можуть бути руїнами храму Посейдона, свідчить повідомлення міністерства культури Греції.

Розкопки допомогли відкрити частину фундаменту. Товщина стін сягала 80 сантиметрів. Огляд руїн разом із даними геофізичної зйомки показав, що довжина будівлі досягала 28 метрів. Планування включало дві внутрішні кімнати, пронаос (прибудову перед входом) та підсобне приміщення.

Цікаво, що руїни виявили у передгір’ях стародавнього акрополя Саміко. Дослідники й раніше вважали, що там може бути знамените стародавнє святилище, оскільки це місце підходить під опис грецького географа, історика та філософа Страбона.

У творі «Географія» (книга 8) древній автор вказував, що святилище Посейдона розташовувалося неподалік моря саме під акрополем. Воно було важливим культовим центром амфіктіонічної ліги (об’єднання грецьких міст-держав).

Будівлю попередньо датували архаїчним періодом. На нього вказали характерні архітектурні деталі, такі як лаконічний стиль облицювання та мармуровий басейн для води.

Раніше повідомлялося, що в Афінах знайшли руїни старовинної будівлі. Його віднесли до пізньоримського періоду.

.

Читайте також:  Великий телескоп зробив нові знімки Туманності Конус

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я