Університети США можуть припинити облік кольору шкіри

24

Такі процедури прийому абітурієнтів порушують Конституцію.

 

Університети США можуть припинити облік кольору шкіри

Верховний суд США визнав неконституційним облік кольору шкіри або походження абітурієнтів під час прийому до університетів. Занадто довгий час багато університетів розглядали колір шкіри як «камінь спотикання», а не ті завдання та навички, які абітурієнт освоїв чи набув, заявив у четвер Верховний суд у Вашингтоні у своєму рішенні. Навіть якщо процедури прийому, що розглядаються, були введені з добрими намірами, вони порушують Конституцію.

Заохочення етнічних меншин під терміном «позитивні дії» є дратівливим чинником США протягом десятиліть. Передбачалося, що це має сприяти різноманітності серед студентів.

Президент США Джо Байден назвав це рішення “серйозним розчаруванням”. «Ми ніколи не повинні дозволити цій країні відійти від мрії, на якій вона була започаткована: що можливості є для всіх, а не лише для небагатьох», – сказав Байден у Білому домі. Він повторив слова судді Соні Сотомайор, яка не погодилася з думкою більшості, заявивши, що рішення суду скасовує десятиліття значного прогресу. “Дискримінація все ще існує в Америці”, – сказав Байден.

Дискримінаційна політика прийому?

На це рішення чекали з нетерпінням. Противники позитивних дій подали позов проти процедур прийому до елітного Гарвардського університету та Університету Північної Кароліни. Вони стверджували, що політика цих університетів у галузі прийому була дискримінаційною. Суд із консервативною більшістю знову скасовує рішення щодо прецеденту десятирічної давності. 1978 року Верховний суд ухвалив, що колір шкіри не може бути вирішальним фактором у процесі прийому, але може бути прийнятий до уваги. Суд підтримав цю ухвалу в наступних рішеннях.

Позитивні дії використовуються США з часів руху за громадянські права у середині 20-го століття. Ідея полягає у використанні цільової підтримки для боротьби з дискримінацією, наприклад, чорношкірих, яким найчастіше важче вчитися в США через структурні бар’єри. «Університети зацікавлені у різноманітному студентському колективі, який просуває цінності академічної свободи та рівного захисту, – стверджує, наприклад, організація із захисту цивільних прав ACLU. За їхніми словами, студенти, які навчаються один в одного завдяки своєму різноманітному походженню, краще підготовлені до успішного життя у суспільстві.

Читайте також:  Потрібні жорсткі заходи проти екологічних злочинів

Верховний суд зрушив праворуч при Трампі

«Позитивна дія не була ідеальною», – сказав колишній президент США Барак Обама після ухвалення рішення. Але воно дозволило кільком поколінням студентів, таким як його дружина Мішель та він, довести, що вони належать до цього суспільства.

У своїй аргументації суд зазначив, що університети все ще можуть брати до уваги, як колір шкіри чи походження вплинули на життя абітурієнтів – «через дискримінацію, натхнення чи інакше». ACLU також вказав на цей уривок у своїй відповіді, закликавши університети підвищити справедливість, наприклад, шляхом відмови від стандартизованого тестування під час вступу та збільшення фінансової допомоги. Байден доручив Міністерству освіти вивчити, які заходи можуть сприяти формуванню більш інклюзивного та різноманітного студентського контингенту.

Верховний суд значно зрушив праворуч за республіканського колишнього президента Дональда Трампа. Коли справа слухалася наприкінці минулого року, вже були ознаки того, що суд може визнати неконституційним облік кольору шкіри під час прийому до вишів. Вже близько року тому Верховний суд своїм ефектним рішенням скасував право на аборт, яке діяло майже півстоліття. Після цього відбулися загальнонаціональні протести. Згідно з опитуваннями, довіра населення до суду, за яким часто залишається останнє слово з найспірніших питань, знижується.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я