Українська зброя в руках фінської мафії – вигадка РФ

53

Зі спростуванням виступило МВС України.

Українська зброя в руках фінської мафії – вигадка РФ.  Фото: @milinua / telegram

Інформаційні агентства розповсюдили відомості про те, що до рук фінської мафії потрапила зброя, яка призначалася Україні. Джерелом стало інтерв’ю старшого комісара Національного бюро розслідувань Фінляндії Крістера Альгрена виданню Yle. Українська зброя порушує європейську безпеку — одне з посилань статті. МВС України у досить жорстких висловлюваннях цю інформацію спростовує.

Нелегальні стволи, Україна та банди байкерів

В інтерпретації фінського видання старший комісар Крістер Альгрен говорить про зброю, що призначалася ЗСУ. Нібито воно дісталося місцевій мафії. Більше того, стрілецьку зброю вже виявлено і в інших скандинавських країнах. Фарб історії додало участь міжнародних байкерських банд.

У вихідному фінському матеріалі йдеться про те, що допомога зброєю оборонній Україні — справа добра. Але є низка «але»: ці автомати, гвинтівки та гранатомети змінюють ситуацію з громадянською безпекою на гірший бік та додають роботи правоохоронним органам.

Українська зброя у Фінляндії та дифамація

МВС України практично одразу відреагувало і почало шукати правду у своїх фінських колег. Ті спростували факти вилучення подібної зброї на території Фінляндії.

За інформацією українського МВС, відповідне спростування готує першоджерело — Yle: «Є підстави вважати, що викладену у статті інформацію до певної міри додумав. Вона не відповідає словам представника поліції, у якого брали інтерв’ю». Не підтвердили інформацію Yle поліцейські з інших країн. Але вона вже поширена світовими інформаційними агенціями, її підхопили соцмережі.

У юриспруденції таке явище називається «дифамація» — поширення відомостей, що ганьблять, навмисне чи ненавмисне. У разі сумніву піддається надійність ланцюжка поставок зброї, тобто професіоналізм і добропорядність організаторів цих поставок. Стаття 24.12 Кримінального кодексу Фінляндії передбачає за подібні дії санкцію до двох років позбавлення волі.

Читайте також:  Більшість німців за переговори між Україною та Росією

Через Європол українські поліцейські направили запити своїм колегам до Фінляндії, Швеції та Данії. До цих країн нібито потрапила українська зброя.

Інформаційна війна та українська зброя

У прес-релізі українського МВС особливий акцент зроблено на російському походженні «фінського вкидання». Міністерство стверджує, що кремлівські пропагандисти охоче провокують «небезпечну міфологію» та вигадки про процеси, що відбуваються в Україні.

Особливо цінуються плоди праці іноземних журналістів, які не перевіряють інформацію, довіряють чуткам із глибин Інтернету, звертаються за коментарями до сумнівних експертів. Так йдеться в офіційному повідомленні МВС. «Це приклад справжньої інформаційної операції путінського режиму. Мета — зганьбити імідж України, насамперед в очах держав-партнерів», — йдеться у спростуванні.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я