США провели телефонні переговори з Китаєм: порядок денний

24

Переговори можуть сприяти проведенню першої спільної зустрічі лідерів країн G20.

США провели телефонні переговори

Держсекретар США Ентоні Блінкен провів розмову з міністром закордонних справ Китаю Ван І щодо ескалації конфлікту в Україні, безпеки та економічної стабільності світових ринків та ситуації на Гаїті. США провели телефонні переговори з КНР перед можливою зустріччю лідерів двох країн на саміті в листопаді.

США провели телефонні переговори з високопосадовцем Китаю

Держсекретар США провів конструктивну розмову з китайським колегою, міністром закордонних справ Ван І. Вони обговорили важливість та пріоритетність створення переговорів та діалогу між країнами, йдеться у заяві офіційного представника Держдепартаменту Неда Прайса. Що, у свою чергу, сприяє і дає надію, що на саміті G20 на Балі лідери двох країн нарешті проведуть прямі переговори та обговорять геополітичну ситуацію у світі.

Блінкен висловив стурбованість у зв’язку з ескалацією конфлікту в Україні та загрозами, які він становить для безпеки інших країн та економічної стабільності макрорегіонів, сказав Прайс. Про це також заявив сам Блінкен у своєму Твіттері.

Під час обговорень також було опрацьовано проблему кризи Гаїті. А також необхідність надавати постійну гуманітарну підтримку державі, в якій розгорілася соціальна та політична криза.

Пом’якшення відносин США та Китаю перед G20

Прес-секретар Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що наразі ведеться щільна робота над можливою зустріччю між президентом США Джо Байденом і головою Китаю Сі Цзіньпіном, під час зустрічі світових лідерів на G20 на Балі в листопаді. Якби зустріч відбулася, то була б перша зустріч Байдена на посаді президента з китайським лідером.

Читайте також:  Заворушення після теракту на Західному березі річки Йордан

Ніколас Бернс, посол США у Китаї, також зустрівся з Ваном у п’ятницю, майже через вісім місяців після прибуття посла до Пекіна. Минулого тижня Сі сказав у листі однієї з організацій США, яка виступає за зміцнення двосторонніх відносин, що Пекін готовий знайти спосіб порозумітися з Вашингтоном.

США провели телефонні переговори з КНР: співпраця може бути налагоджена.  Фото: Studio Romantic / Shutterstock

Це може стати першим прецедентом за довгі роки, коли лідери країн у ході спілкування та переговорів дійдуть спільного консенсусу і, наприклад, знизять гостроту конфлікту інтересів навколо Тайваню.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :