“Україна вже використовує касетні боєприпаси”

8

Чимало експертів переконані, що російська сторона теж їх давно застосовує.

Білий дім: «Україна вже використовує касетні боєприпаси»

Україна вже використовує касетні боєприпаси, що поставляються США, в оборонній боротьбі з російськими агресорами, як стверджує Білий дім. “Вони використовують їх належним чином, вони використовують їх ефективно”, – заявив директор з комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

“Застосування касетних боєприпасів вже впливає на російські оборонні позиції та наступальні маневри”, – додав Кірбі. За більш детальною інформацією Кірбі звернувся до українців.

Минулого тижня Пентагон підтвердив, що касетні боєприпаси, обіцяні незадовго до цього США, були доставлені в Україну та прибули туди.

Касетні боєприпаси викликають суперечки

Касетні боєприпаси – це ракети або бомби, які розриваються в повітрі над метою та розсіюють безліч дрібних вибухових пристроїв. Вони викликають суперечки головним чином тому, що значна їх частина не детонує, а залишається на місці у вигляді боєприпасів, що не розірвалися, представляючи небезпеку для населення. Понад 100 країн, зокрема й Німеччина, заборонили його використання.

Лідер Кремля Володимир Путін погрожував застосувати касетні боєприпаси, якщо Україна їх почне використовувати. Проте багато експертів переконані, що російська сторона вже давно застосовує такі боєприпаси. Так, наприклад, організація Human Rights Watch звинуватила Росію в тому, що у березні минулого року вона обстріляла касетними боєприпасами 3 житлові квартали у Харкові. Росія веде агресивну війну проти сусідньої країни вже 17 місяців.

Читайте також:  Війна в Україні 26 листопада

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я