Як навчити дитину основам фінансової грамотності

23

Щоб дитина у дорослому віці зуміла розпоряджатися грошима і навіть змогла стати мільйонером, починати навчати її фінансовій грамотності потрібно якомога раніше.

Для початку дитині потрібно пояснити, звідки взагалі беруться гроші — так малюк зрозуміє, що легко не витягнеш рибку зі ставка, пише EG.

Старшим дітям (тим, хто вже пішов у перший клас) можна розповісти про інвестиції. Наприклад, створіть удома свій банк і запропонуйте малюкові відкладати зі своїх кишенькових грошей щомісяця певну суму. Відсотки тут доведеться виплачувати вам.

Заздалегідь обговоріть, на що малюк витратить гроші через. наприклад, півроку — то він навчиться правильно розподіляти свій бюджет.

Обов’язково давайте дитині щотижня грошей на кишенькові витрати. Так малюк навчиться планувати свої витрати та доходи.

Крім кишенькових витрат, платіть йому ще за успішність у школі, поведінку і т. д. Це буде його першою своєрідною роботою.

Не лайте малюка за помилки. Навіть якщо він витратив усі гроші на дорогу іграшку, всі ми не без гріха. Спокійно поясніть, що замість цієї іграшки він міг купити собі одяг або цілий місяць купувати собі в буфеті обід. Наступного разу ваша дитина думатиме, перш ніж здійснити подібну покупку.

Навчіть його повертати борги. Якщо йому не вистачало грошей і він попросив у вас у борг, обмовте заздалегідь термін, коли він ці гроші поверне, щоб у майбутньому він не думав, що всі йому повинні давати гроші безоплатно.

З 14-15 років відкрийте дитині вже справжній банківський рахунок – нехай вона починає відкладати гроші самостійно.

Читайте також:  Чому не виходить худнути навіть при дотриманні правильного харчування?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я