Україна сподівається на нові обіцянки ЄС

12

Як ЄС може брати участь у майбутніх зобов’язаннях щодо безпеки України? Початкові пропозиції на столі зустрічі міністрів закордонних справ.

 

Україна сподівається на нові обіцянки ЄС

Україна сподівається на нові обіцянки ЄС: вона може розраховувати на нові, що далеко йде підтримку з боку Європейського Союзу. За інформацією Deutsche Presse-Agentur, головний дипломат ЄС Жозеп Боррель запропонував на сьогоднішній зустрічі міністрів закордонних справ гарантувати київському уряду значне розширення програми військової підготовки українських збройних сил: «Якщо дозволять обставини, можна буде розглянути поступове перенесення навчальних заходів на Україну».

Крім того, Боррель рекомендує виділити додаткові мільярди на постачання озброєння та техніки. Якщо говорити конкретно, то іспанець хоче зокрема пообіцяти, що ЄС візьме участь і у витратах на постачання сучасних винищувачів. Це випливає із документа з пропозиціями, отриманого Deutsche Presse-Agentur.

Основою пропозицій Боррелля є декларація, прийнята главами держав та урядів країн ЄС наприкінці червня. У ній йдеться: «ЄС та його держави-члени готові брати участь у майбутніх зобов’язаннях щодо забезпечення безпеки для забезпечення довгострокової стабільності в Україні». Невдовзі на полях саміту НАТО група західних економічних держав G7 представила рамкову угоду про такі зобов’язання в галузі безпеки, яку тепер потрібно наповнити конкретним змістом.

Більше навчання та зброї

Нинішні плани підготовки українських збройних сил передбачають навчання 30 тисяч українських солдатів у країнах ЄС. Цю мету скоро буде досягнуто, оскільки 25 тис. військовослужбовців вже завершили або завершують програму підготовки. «Найближчим часом необхідно буде встановити нові кількісні та якісні показники підготовки», – йдеться у документі.

Перенесення навчальних заходів на Україну вважається можливим, особливо у разі припинення вогню. Передбачається, що такий крок сприятиме стримуванню, оскільки у разі повторного нападу Росія зможе завдати удару і солдатам із країн ЄС.

Читайте також:  Медведєв попередив про ядерну конфронтацію

Крім розширення програми навчання та подальших постачань зброї, на думку газети, Боррелль хоче запевнити Україну у розширенні співробітництва у галузі виробництва озброєнь. Крім того, може бути обіцяний постійний обмін розвідувальною інформацією та ще більша допомога у розмінуванні.

Ось як передбачається фінансувати військову допомогу

Згідно з окремим документом, на фінансування подальшої військової допомоги з 2024 до кінця 2027 року виділятиметься по п’ять мільярдів євро щорічно. Згідно з пропозицією Боррелля, ці кошти виділятимуться через так званий Європейський фонд миру. Цей фінансовий інструмент ЄС був створений ще до початку війни в Україні для надання військової підтримки країнам-партнерам, і спочатку на період 2021–2027 років. було виділено лише близько п’яти мільярдів євро.

Однак у зв’язку з несподіваною агресивною війною Росії проти України цих коштів виявилося замало. Фінансова стеля витрат уже збільшена приблизно до дванадцяти мільярдів євро. Лише на допомогу українським збройним силам досі було виділено близько 5,6 млрд. євро. За даними уряду ФРН, Німеччина фінансує близько чверті цієї допомоги.

На думку дипломатів, найближчі кілька місяців покажуть, чи пропозиції Боррелла будуть формалізовані та реалізовані в індивідуальному порядку. Перші переговори на найвищому рівні очікуються сьогодні на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Брюсселі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я