Ірак: протестувальники штурмували шведське посольство

7

Протести в Багдаді вважаються реакцією на повідомлення про спалювання Корану, що планується, у Швеції.

 

Ірак: протестувальники штурмували шведське посольство

Після повідомлення про чергове спалювання Корану в Швеції демонстранти штурмували шведське посольство в Іраку і підпалили його. За словами очевидців, до посольства йшли сотні людей, багато з яких перелазили через бар’єри та вигукували гасла на кшталт «Так, та Корану».

На фотографіях та відеозаписах, розміщених у соціальних мережах, видно, як уночі біля входу до будівлі посольства у Багдаді з’явилися натовпи демонстрантів, а також вогонь та клуби диму. Деякі, ймовірно, пробивалися всередину будівлі, інші залишалися на вулиці та розмахували іракськими прапорами. Серед демонстрантів були прихильники впливового шиїтського священнослужителя Муктади ас-Садра.

Міністерство закордонних справ: «Персонал у безпеці»

Міністерство закордонних справ Швеції заявило, що воно в курсі ситуації, що склалася, і знаходиться в постійному контакті зі співробітниками на місцях. «Наші співробітники перебувають у безпеці», – заявили у прес-службі МЗС у Стокгольмі. «Ми засуджуємо будь-які напади на дипломатів та співробітників міжнародних організацій». За словами представників прес-служби, захист дипломатичних представництв входить до обов’язків іракських сил безпеки. На відеозаписах, зроблених під час нічних зіткнень, можна побачити лише незначний опір сил безпеки.

Раніше шведська поліція схвалила заявку на проведення сьогодні публічних зборів біля посольства Іраку в Стокгольмі. Як повідомляє шведське інформаційне агентство TT, одна людина хотіла спалити Коран та іракський прапор. Згідно з повідомленням, у демонстрації мали взяти участь лише двоє людей – так само, як і в спаленні Корану наприкінці червня, яке викликало великий гнів та протести серед мусульман як за кордоном, так і в самій Швеції, зокрема й у Багдаді. За словами очевидців у Багдаді, демонстранти заявили, що ця акція протесту була реакцією на нове заплановане спалення Корану у Швеції.

Читайте також:  У Росії закликали заборонити Google та YouTube

Вже наприкінці червня під час демонстрації перед стокгольмською мечеттю було підпалено екземпляр Корану. Масштабні акції протесту відбулися в Іраку. Марокко відкликало свого посла зі Швеції, Саудівська Аравія викликала шведського посла. Папа Римський Франциск також прокоментував інцидент, висловивши «гнів та огиду». В ісламі осквернення Корану вважається богохульством. У багатьох ісламських країнах це карається законом.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :