Це небезпечно: чому не можна спати з відчиненим вікном

68

З дитинства нам твердили про те, що спати найкраще в приміщенні, що провітрюється. Постійний доступ свіжого повітря нібито сприятиме здоровому відпочинку. Але й тут деколи не так просто. У статті розповімо про мінуси сну з відкритим вікном, що якраз актуально у літній період.

Застуда через протяг

Коли на вулиці спека, то хочеться свіжого повітря. Особливо вночі, адже заснути у задусі буває складно. Однак, якщо відчинити вікна по всій квартирі для кращого провітрювання, з’явиться протяг. Саме він і може зіграти з нашим здоров’ям злий жарт.

На ранок можна прокинутися з ознаками нездужання та застуди. Привіт, нежить, кашель та біль у горлі. А ще, вас просто може продути. І тоді доведеться натирати шию і спину мазями, що зігрівають. Воно вам треба?

Якщо так хочеться спати перед відкритим вікном, краще уникати протягів – закривати двері до своєї кімнати, або не залишати на провітрювання вікна в інших приміщеннях житла, пише Wday.

Неблагополучний район

Фільми, де грабіжники запросто влазять у чужий будинок, поки господарі сплять, далеко не завжди режисерська вигадка. Тривожні люди часом побоюються залишати вікна відчиненими на всю ніч. Особливо якщо вони живуть на першому поверсі.

Так що провітрювати квартиру краще в денний час, а вночі користуватися дивом техніки під назвою кондиціонер. Однак можна вдатися до іншого старого перевіреного методу – встановити на вікно ґрати. Тоді непрохані гості будуть вам не страшні.

Світло та шум

Для того, щоб насолоджуватися повноцінним сном, потрібна не тільки тиша, а й темрява. Звичайно, іноді не вдається забезпечити собі ні те, ні інше. І ви, мабуть, розумієте, що зневага до цих речей – далеко не найздоровіша звичка. Особливо якщо ваші вікна на всю ніч залишаються відкритими, впускаючи зайві звуки і стороннє світло.

Читайте також:  Щитовидна залоза та жіноче здоров'я

А чи знали ви, що шум, що лунає з вулиці, підвищує рівень гормонів стресу? Через це мозок не в змозі поринути у глибокий сон. Якщо це повторюється раз на раз, то в організмі росте холестерин, що надалі загрожує всіма наслідками.

Який вихід із ситуації? Беруші та маска для сну, штори блекаут та використання кондиціонера замість відкритих вікон ночами.

Алергія

Якщо ви не алергік, вам пощастило трохи більше, ніж людям, організми яких погано реагують на цвітіння. Вони змушені пити препарати, які пом’якшують симптоми. Чи йдеться все-таки про вас? У такому разі, закривати вікна на ніч – ваш черговий порятунок, особливо навесні та влітку, коли світ поступово наповнюється яскравими фарбами.

Пилок за ніч може проникнути в будинок, осісти на підвіконні, ліжку, і навіть у дихальних шляхах, що тільки погіршить стан та позбавить нічного відпочинку.

Якщо ви страждаєте на цю недугу, то напевно мріяли про те, щоб очі перестали сльозитися, набряки на обличчі зійшли, а чхання припинилося. Тоді постарайтеся трохи провітрювати кімнату перед сном і не залишати вікна відкритими на всю ніч.

Комахи

Усі ми знаємо, наскільки дратівливими можуть бути комарі. І якщо вдень ми звертаємо увагу лише на укуси, то вночі до них додається ще й неприємний писк над вухом. А що, якщо у вікно залетить щось менш невинне, ніж кровопієць? Навіть гадати не хочеться, простіше зачинити вікно і спати спокійно.

Але не поспішайте діяти радикально! Достатньо встановити москітну сітку, і від комах ви будете врятовані.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я