Найновіші дані наукових досліджень: «Жирна» тема

4

Нові дані наукових досліджень Німеччини підтверджують, що дієта з високим вмістом поліненасичених жирних кислот допомагає зменшити вісцеральний жир на животі. Це знижує ризик запалень, інсультів та серцевих нападів. Експерти радять скоротити споживання червоного м'яса та швидких вуглеводів, додавши до раціону рослинні олії, овочі та цільнозернові продукти.

«Жирна» тема: новітні дані наукових досліджень про

Вважається, що жир призводить до зайвої ваги. Однак, згідно з останніми дослідженнями, ті, хто включає до свого раціону багато продуктів з поліненасиченими жирами, можуть зменшити жирові відкладення на животі.

Але жир може бути корисним для здоров'я – якщо вживати правильні жири. Особливо корисні поліненасичені жирні кислоти, що містяться в оливковій, рапсовій або лляній олії. А горіхи, авокадо і жирна риба містять багато протизапальних жирних кислот омега-3, які позитивно впливають на рівень холестерину, кров'яний тиск і мозок.

Користь від жирних кислот

Дослідження, проведене Берлінським інститутом Шаріте та Німецьким інститутом досліджень у галузі харчування (DIfE) у Потсдамі, показало, які ще дивовижні ефекти може мати дієта з високим вмістом поліненасичених жирних кислот. Ключовий висновок дослідження такий: дієта з високим вмістом поліненасичених жирів зменшує вісцеральний жир у черевній порожнині, тобто жир між органами, тим самим знижуючи ризик серцево-судинних захворювань.

Для свого дослідження вчені з Берліна та Потсдама запросили понад 500 чоловіків та жінок віком від 50 до 80 років. Вони були випадково поділені на дві групи. Одна група отримувала більше білка та менше вуглеводів, що рекомендує Німецьке товариство харчування. Але найголовніше, що вміст поліненасичених жирних кислот у раціоні було значно збільшено – до 15–20 відсотків загальної добової норми енергії. В іншій групі частка поліненасичених жирних кислот становила лише 10 відсотків.

Читайте також:  З'їж мене: аромати, які допоможуть схуднути

Результати досліджень

Дієта з високим вмістом жирів сама по собі не є сприятливою схемою харчування, каже керівник дослідження Кнут Май. Але у поєднанні з великою кількістю білка, великою кількістю клітковини та меншою кількістю вуглеводів поліненасичені жирні кислоти призвели до того, що через 12 місяців у випробуваних пішов жир на животі. А ось у контрольній групі, яка наслідувала загальні рекомендації Німецького товариства харчування, такого ефекту не спостерігалося.

Вчені дійшли висновку, що ефект, що викликає танення вісцерального жиру на животі, пояснюється винятково вищим вмістом поліненасичених жирних кислот у раціоні. Як саме вони вплинули на вісцеральний жир, поки не зовсім ясно, каже ендокринолог Май. Імовірно, взаємодіяли різні механізми, у тому числі певні ферменти, які контролюють спалювання та накопичення жиру.

Експерти радять

Вісцеральний жир відкладається навколо наших внутрішніх органів та накопичується в них. Насправді такий жировий прошарок служить запасом енергії в періоди голоду. Проблема: вісцеральний жир на животі не лише збільшує кількість жирів у крові, що ушкоджують судини, а й збільшує ризик інсульту та серцевого нападу. Він також метаболічно активний, призводить до запалень та гормональних збоїв. “Усі хвороби цивілізації викликані запаленнями в організмі”, – говорить дієтолог Констанці Лозе. Вісцеральний жир сприяє цьому тихому, невидимому запаленню. Ось чому жир на животі такий небезпечний.

Отже, рекомендації експертів прості: є менше червоного м'яса та швидких, простих вуглеводів. Вживати більше овочів, рослинного білка та цільнозернових продуктів, а також хороші рослинні олії з поліненасиченими жирними кислотами. Саме така дієта допоможе зменшити кількість небезпечного жиру на животі навіть без серйозної втрати ваги.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я