Нетаньяху захищає план щодо послаблення судової системи

9

Армійські резервісти Ізраїлю хочуть відмовитися від служби через судову реформу.

Нетаньяху захищає план щодо послаблення судової системи

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху виступив на захист суперечливого плану свого уряду щодо послаблення судової системи від критики, що триває. Закон, який має бути ухвалено найближчими днями в рамках реформи, «зміцнить демократію», – заявив він у своєму виступі.

За даними ЗМІ, закон може набути чинності вже наступного понеділка чи вівторка. Після цього Верховний суд більше не зможе оцінювати рішення уряду чи окремих міністрів як «неправомірні». Критики побоювалися, що це може призвести до довільних звільнень противників політики уряду, які займають вирішальні посади.

Армія обурена

Упродовж кількох місяців десятки тисяч противників реформи виходили на вулиці. Тиск чинився і з боку військових.

Армійські резервісти хочуть відмовитися від служби через спірну судову реформу. Неприємності викликав відеоролик, який критикує оголошену відмову від служби. Армія різко засудила ролик, поширений кількома членами урядового парламенту.

Прес-секретар Даніель Хагарі нарік, що відеоролик викликав розкол в армії. Військові рішуче відкидають усі висловлювання на адресу командирів, бійців та резервістів ВПС. Вони ризикували своїм життям «ніч за ніччю».

Спочатку було неясно, хто зробив цей відеоролик. На ньому видно, як льотчики ВПС відмовляють у підтримці атакованим сухопутним військам, оскільки не хочуть засуджувати судову реформу. Вмираючий солдат благає: «Мої брати, ліві та праві, не привносите політику до армії».

Читайте також:  Париж проти пенсійної реформи: понад 140 арештів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я