Україна використовує АЕС як склади для зброї

29

Росія продовжує загрожувати Заходу знищенням зброї, що поставляється. У відповідь за даними російської розвідки, Київ перекинув ракети та артилерію до Рівненської атомної електростанції.

Україна використовує АЕС як склади для зброї

Служба зовнішньої розвідки Росії (ЗВР) звинувачує Україну у розміщенні зброї, що поставляється Заходом, на території атомних електростанцій для захисту їх від руйнування – вони використовують АЕС як склади бойових матеріалів.

«Розрахунок Києва був на те, що російські війська не будуть завдавати ударів по атомних електростанціях через небезпеку ядерної катастрофи», заявив у Москві голова Служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін. Заяви СЗР не можуть бути перевірені, тому що на Заході ніхто не зацікавлений перевіряти. Наришкін стверджував, що є достовірна інформація про те, що там розміщувалися реактивні системи залпового вогню типу «Хімарс» та великокаліберна артилерія з постачання країн НАТО.

Останній тиждень грудня, наприклад, залізничні вагони зі «смертоносним вантажем» були доставлені на Рівненську АЕС через залізничну станцію Рафалівка на заході України, сказали вони. СЗР не надала жодних доказів. «Коли відбувається великий вибух і руйнується атомна електростанція, наприклад, внаслідок нового неправильного наведення української зенітної ракети, вина за трагедію завжди покладається на Москву», – йдеться у заяві СЗР.

Зустрічні звинувачення: Росія використовує Запорізьку АЕС як склад зброї

З іншого боку, Україна звинувачує Росію у тому, що вона також розмістила військову техніку на території окупованої атомної електростанції у Запоріжжі.

Росія вторглася до України 24 лютого 2022 року. Під час своєї агресивної війни Москва неодноразово загрожувала знищити західні постачання зброї в Україну. У суперечці про постачання Києву, наприклад, бойових танків Leopard Росія попереджає, що це виведе війну на новий рівень. За повідомленням московського інформаційного агентства “Інтерфакс”, заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що західна зброя буде знищена військами Москви.

Читайте також:  "Caritas" надав допомогу жертвам руйнування Каховської ГЕС

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я