Україна відповіла на бомбардування енергооб’єктів — ISW

17

Росія кваліфікує ці дії як «теракт», але на думку військових експертів, фрегати Чорноморського флоту є законними цілями.

Україна відповіла на бомбардування енергооб'єктів

«Терористичним актом» на Севастополь Росія, на думку експертів Інституту вивчення війни, називає атаку українських військових на кораблі Чорноморського флоту РФ. Кадри із соціальних мереж показують, що, ймовірно, від цих дій постраждав щонайменше один військовий фрегат. Корабель є законною метою українських військових і розцінювати ці дії як «теракт» неправильно, додають аналітики. Так Україна відповіла на бомбардування енергооб’єктів.

Україна відповіла на бомбардування об’єктів атаками на військові кораблі

Для атаки російського фрегата «Адмірал Григорович» українські військові використовували безпілотні літальні та надводні апарати, вважають експерти. Отримати більш детальну інформацію неможливо. На кадрах, які поширилися у соціальних мережах, видно сам факт завдання удару, а також роботу сил протиповітряної оборони Севастополя та задимлення в районі порту.

Російське військове відомство офіційно оголосило про «терористичну атаку». За повідомленням російських військових, ЗСУ використовували дев’ять БПЛА та сім надводних апаратів-камікадзе. ISW вважає, що воюючі сторони мають повне право атакувати військові кораблі один одного. Тому така мета як фрегат вважається абсолютно законною, і ні про який теракт говорити не можна.

Україна відповіла на бомбардування енергооб'єктів атакою на кораблі, які можуть нести ракетне озброєння.  Фото: ovbelov/shutterstock.com

Нагадаємо, що «Адмірал Григорович» є першим кораблем із серії фрегатів, який пройшов випробування у Балтійському морі 7 років тому. У 2016 році на озброєння Чорноморського флоту прийнято три судна цього класу. Причому, всі вони є носіями ракет класу «Калібр», тобто могли брати участь в обстрілі мирних міст та енергетичної інфраструктури України.

Україна відповіла на бомбардування енергооб’єктів дуже стримано

Експерти Інституту вивчення війни вважають, що атака на російські фрегати є логічним способом захистити територію України від ракетного обстрілу. У цьому сенс, враховуючи масовані обстріли енергосистеми країни, створені задля припинення подачі електрики споживачам.

Читайте також:  Генерал Фройдінг: "Український контрнаступ у глухому куті"

У зведенні ISW атаки на російські фрегати називають «пропорційною» та «стриманою» відповіддю на дії Росії. Однак представники українських збройних сил офіційно не брали на себе відповідальність за те, що сталося в суботу вранці.

З наявної інформації неможливо дійти невтішного висновку у тому, наскільки сильно постраждали атаковані кораблі. Згідно з повідомленнями російських військових, невеликі пошкодження зазнав лише тральщик. Про вихід із ладу чи пошкодження фрегата інформації немає.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :