В Іраку почали видобувати воду із суперглибоких свердловин

23

Через посуху в нафтовидобувному Іраку почали рити глибокі свердловини, щоб знайти цінніший за нафту ресурс звичайну воду.

В Іраку почали добувати воду

За оцінками ООН, Ірак входить до п’ятірки країн світу, які найбільше постраждали від кліматичних змін. В останні роки скоротилося надходження води з Тигра та Євфрату через обмеження з боку Туреччини. Ця країна почала вливати менше води в іракські річки з гребель. Через це в Іраку почали видобувати воду із дуже глибоких свердловин, що призвело до екологічних проблем.

Фермери в Іраку почали добувати воду із свердловин, щоб зберегти хоч якийсь урожай

50-річний Джабар аль-Фатлаві один із мільйонів фермерів Іраку, який постраждав від екологічної кризи. Як і його батько, він вирощував пшеницю та рис у південній провінції Наджаф. Проте цього року через гостру нестачу води врожаю не було.

Щоб зберегти хоча б фінікові пальми і худобу, він заплатив місцевій владі, щоб вони викопали колодязь на його землі. Це дозволить йому якийсь час боротися за врожай.

В Іраку почали добувати воду, заплативши за буріння свердловин владі.  Фото: I am a Stranger / shutterstock.com

Він сподівається, що завдяки дорогоцінній воді він зможе вирощувати хоча б кріп, цибулю та редис. Його свердловина – одна із сотень, нещодавно пробурених в Іраку. Свердловини бурять на дедалі більшій глибині, через постійне падіння рівня ґрунтових вод. Якщо раніше було достатньо опуститися на 50 метрів під землю, зараз потрібно пробурити хоча б 100-метрову свердловину.

Цього року через посуху зникло стародавнє озеро, відоме місце паломництва

Експерти попереджають, що в Іраку з кожним роком все сильніше загострюється конкуренція за дефіцитнішу воду. Озеро Сава на півдні Іраку, відоме місце паломництва, цього року висохло вперше в історії. Це сталося через копання незаконних колодязів, які «висмоктували» всі ґрунтові води.

Читайте також:  Корейський оператор LG UPlus створює Metaverse Campus

Мешканці сільської місцевості в Іраку через брак води почали переселятися до міст.  Фото: Klara Bakalarova/shutterstock.com

У країні, де кожна п’ята людина працює у сільському господарстві, нестача води призвела до зникнення джерел доходу. Це викликало масовий відтік населення із сільських районів до перенаселених міст, посиливши соціальну напруженість.

Проти уряду, який населення вважає некомпетентним та корумпованим, спалахнули протести. Люди зажадали, щоб Багдад чинив тиск на Туреччину, яка могла б заповнити іракські річки завдяки своїм греблям.

Іракським фермерам запропонували встановити лічильники води на колодязях

Міністерство водних ресурсів Іраку попередило, що «надмірне використання підземних вод призвело до багатьох проблем». Щоб впоратися з кризою, влада закрила сотні незаконних свердловин.

Глава департаменту водних ресурсів Наджафа Джаміль аль-Ассаді заявив, що плату за буріння свердловин було знижено вдвічі. Багато нових свердловини пробурені на територіях, що раніше зрошувалися річками та каналами.

За його словами, вода призначена для «домашньої худоби, зрошення садів та обмежених плантацій». Однак її недостатньо, і вона надто солона для пшеничних чи рисових полів.

Натомість «фермери повинні використовувати сучасні методи зрошення». ООН вітала нові правила та запропонувала встановити лічильники води на колодязях. При цьому запровадити систему ціноутворення «для обмеження використання підземних вод».

Іракські фермери скаржаться, що уряд країни не заохочує використання сучасних іригаційних технологій. Який може бути вихід із становища, вони не знають.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я